DR JĘDRZEJ BUJNY NA XIX KONFERENCJI KOMPLEKSOWA GOSPODARKA ODPADAMI W BYDGOSZCZY

W dniach 2-4 września 2015 r. w Bydgoszczy odbyła się kolejna z cyklu organizowanych przez ABRYS sp. z o.o. konferencji poświęconych gospodarce odpadami -XIX Konferencja KOMPLEKSOWA GOSPODARKA ODPADAMI. Jej tematem przewodnim było pytanie "Plany inwestycyjne – potrzeba czy konieczność?". W konferencji wzięło udział blisko 200 specjalistów z całego kraju, w tym przedstawiciele ministerstwa odpowiedzialni za gospodarkę odpadami w Polsce. 

 

W gronie prelegentów znalazł się również Partner Kancelarii - dr Jędrzej Bujny, którego wystąpienie poświęcone zostało rozważaniom na temat "WPGO i plany inwestycyjne w nowej rzeczywistości prawnej – przeszkoda czy pomoc?". Wykład ten wpisał się w konferencyjną dyskusję o aktualizacji wojewódzkich planów gospodarki odpadami. Uczestnicy bydgoskiego spotkania zwracali uwagę na szereg związanych z tą tematyką problemów, takich jak brak zaktualizowanego Krajowego Planu Gospodarki Odpadami, czy przyszłość RIPOK-ów, które przed wpisem do WPGO trzeba będzie zweryfikować np. pod kątem osiąganych w nich efektów.Jednym z głównych postulatów, jakie padły w dyskusji była konieczność ustalenia jasnych kryteriów, według których marszałkowie będą mogli wpisywać poszczególne instalacje jako RIPOK-i.
Jednym z oryginalniejszych punktów konferencji była wizyta w Zakładzie Termicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego, czyli nowo powstałej spalarni odpadów, jednej z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych tego typu inwestycji w Polsce.  

Konferencja stworzyła możliwość spotkania w gronie ekspertów, wymiany poglądów i podzielenia się doświadczeniami na temat kompleksowej gospodarki odpadami. 
 
Klikając na poniższy link mogą Państwo przeczytać skróconą wersję relacji ze spotkania:
//portalkomunalny.pl/planowanie-szansa-dla-gospodarki-odpadami-323346/
 
Szczegółowy program Konferencji znajduje się pod poniższym adresem:
//www.abrys.pl/fileadmin/abrys/dsk/materialy_do_pobrania/2015/kompleksowa/zaproszenie-materialy/program_Kompleksowa.pdf

 

Wróć