Jacek Ossowski LL.M.

Jacek Ossowski, LL.M. Radca prawny. Counsel.

Jacek Ossowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Brytyjskiego organizowanego przez University of Cambridge. W 2007 roku ukończył, Podyplomowe Studium Menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 2008 roku ukończył studia na University of Groningen w kierunku International Business and Economic Law uzyskując tytuł Master of Laws (LL.M.) W 2012 r. ukończył aplikację radcowską przy Warszawskiej Okręgowej Izbie Radców Prawnych uzyskując tytuł radcy prawnego.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w warszawskich kancelariach prawnych oraz pracując, jako prawnik wewnętrzny w spółce.

Od 2011 r. związany z obsługa prawną „RUCH” S.A. między innymi w zakresie restrukturyzacji zatrudnienia spółki „RUCH” S.A. jak również procesów sądowych z tym związanych. Aktywnie uczestniczył i doradzał w procesach zwolnień grupowych oraz brał udział w negocjacjach z organizacjami związkowymi. Prowadził również samodzielnie kilkadziesiąt spraw sądowych, doprowadzając do korzystnych rozstrzygnięć dla „RUCH” S.A. W Kancelarii odpowiedzialny jest za doradztwo prawne z zakresu indywidulanego jak i zbiorowego prawa pracy, jak również za prowadzenie sporów sądowych dla klientów Kancelarii.

W obrębię jego zainteresowań prawnych znajdują się ponadto sprawy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa europejskiego.

Włada biegle językiem angielskim.