KOLEJNY AWANS SMM LEGAL W RANKIGU KANCELARII PRAWNICZYCH 2016 RZECZPOSPOLITEJ CZYLI KONFITURY SĄ W WARSZAWIE

Z dumą ogłaszamy, że kolejny rok obecności Kancelarii Sójka Maciak Mataczyński Adwokaci sp. k. na polskim rynku usług prawniczych został ponownie doceniony w najbardziej prestiżowym branżowym rankingu kancelarii prawniczych organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita.

Nieustanny rozwój Kancelarii zaowocował awansem na 12 miejsce w kraju wśród kancelarii wg liczby adwokatów i radców prawnych. Na szczególną uwagę zasługuje też spektakularna poprawa pozycji z 18 na 12 pozycję w rankingu wśród kancelarii wg liczby prawników.

2015 r. był ważny dla Kancelarii ze względu na przeniesienie siedziby z Poznania do stolicy. Jak podkreśla Partner Zarządzający SMM Legal – Mec. Przemysław Maciak „Największe transakcje są w Warszawie, bo tu skupiają się interesy dużych firm.” Strategiczna decyzja o pozostawieniu części zespołu w Poznaniu ograniczająca koszy prowadzenia spółki pozwoliła na większą konkurencyjność cenową wobec wielkich firm prawniczych z Warszawy. Ten zabieg wpisuje się w tegoroczne podsumowanie kondycji branży dokonane przez zastępcę redaktora naczelnego rzeczpospolitej Ewę Usowicz, że „Nie wystarczy dziś bowiem znać się tylko na prawie. Trzeba się znać także, a może nawet przede wszystkim  - na biznesie (…) Przewidywać rozmaite ryzyka na przyszłość – nie tylko prawne, ale i gospodarcze czy polityczne.”

Wyniki tegorocznego rankingu potwierdzają, że zespół SMM Legal świetnie odnajduje się w dzisiejszych realiach rynkowych.

Wróć