Michał
Tarka

Partner.

Michał Tarka

Partner.

michal.tarka@smmlegal.pl

Specjalizacje

prawo energetyczne

Wykształcenie

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Języki

angielski

Specjalizacje

prawo energetyczne

Profil

W SMM Legal współkieruje departamentem prawa energetycznego. Zajmuje się przede wszystkim tematyką OZE. Doradza w procesach legislacyjnych największym przedsiębiorcom z branży energetycznej i paliwowej. Wyróżniony w międzynarodowym rankingu The Legal 500 EMEA 2021 i 2022.

Doświadczenie

Od wielu lat współpracuje z wiodącymi kancelariami prawnymi w Polsce. Reprezentował klientów krajowych i międzynarodowych w interdyscyplinarnych procedurach inwestycyjnych. Nadzorował i koordynował wieloosobowe zespoły projektowe z kraju i z zagranicy.

Jest autorem analiz dotyczących strategii rozwoju OZE w elektroenergetyce oraz transporcie dla Ministra Klimatu i Środowiska oraz Ministra Energii. Były główny doradca Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Rozwoju ds. OZE.

Brał udział w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych poświęconych energetyce odnawialnej. Współautor komentarza do ustawy o OZE dla Wydawnictwa C.H. Beck oraz autor ponad 100 publikacji w prasie krajowej i zagranicznej.

12.09.2022

Eksperci SMM Legal wspierają rozwój sektora biometanu w Polsce. Michał Tarka w zarządzie Polskiej Organizacji Biometanu.

12.04.2022

Międzynarodowy ranking The LEGAL 500 EMEA 2022 docenia kancelarię i jej ekspertów

Publikacje

Limitations raise questions. We provide answers.
Share