Krzysztof Urbańczak

Krzysztof Urbańczak. Adwokat. Partner.

W 2001 roku mianowany na stanowisko Prokuratora Prokuratury Rejonowej Nowe Miasto w Poznaniu a w roku 2003 powołany do Działu Śledztw Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto ze specjalizacją spraw gospodarczych. W latach 2005-2007 Zastępca Prokuratora Rejonowego Poznań - Nowe Miasto. W latach 2007-2009 delegowany do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu do Wydziału VI ds. Przestępczości Gospodarczej.


W Kancelarii zajmuje się kwestiami związanymi z ogólną obsługą korporacyjną klientów, prawem spółek i rynku kapitałowego, prawem finansowym, problematyką odpowiedzialności za przestępstwa gospodarcze, a także kwestiami odpowiedzialności członków organów spółek.

Prowadzi sprawy cywilne, gospodarcze, zajmuje się obsługą bieżącą przedsiębiorców. Specjalizacja prawnicza: prawo karne materialne i procesowe - prowadził skuteczną obronę w wielu skomplikowanych postępowaniach w sprawach gospodarczych, skarbowych, medycznych, ochrony środowiska, bankowych i finansowych. Przez wiele lat piastował stanowisko prokuratora w prokuraturze rejonowej i okręgowej w Poznaniu zajmując się przestępczością gospodarczą. Współuczestniczy w pracach Poznańskiego Towarzystwa Karnistycznego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Współautor Komentarza do ustawy o nadzorze nad rynkiem kapitałowy, wydanym przez Wolters Kluwer w 2011.

Krzysztof Urbańczak włada językiem angielskim.