Case study

Grupa MTP | IP Friendly

The changes do not surprise us
They challenge

Klient

Grupa MTP to największy w Europie Środkowo-Wschodniej organizator targów, konferencji i kongresów. Instytucja działa w Poznaniu od ponad 100 lat, łącząc ludzi z całego świata. W swoim portfolio marka ma 100 imprez targowych skierowanych do biznesu i indywidualnych uczestników. Z kancelarią SMM Legal Klient współpracuje od 2015 roku.

Specjalizacja:

Prawo własności intelektualnej i TMT

Wyzwanie

Podstawowym celem w projekcie IP Friendly było umożliwienie wystawcom targowym szybkiego i skutecznego reagowania w przypadku zaistnienia sytuacji spornych w zakresie własności intelektualnej. Chcieliśmy uniknąć angażowania wystawców w długotrwałe procesy sądowe oraz doprowadzić do natychmiastowego rozwiązanie ich problemów. Projekt w całości był inicjatywą ekspertów kancelarii, którzy dostrzegli w nim szansę dla jeszcze lepszego zabezpieczenia interesów Klienta.

Efekty naszej pracy

Pierwsze w Polsce wdrożenie projektu chroniącego własność intelektualną wystawców w formie przyspieszonej procedury arbitrażowej.

Umożliwienie poszkodowanemu złożenie wniosku oraz jego prawne rozpatrzenie jeszcze podczas targów.

Opracowanie szybkiej, elastycznej i odformalizowanej procedury, która realnie służy biznesowi.

Opracowanie konkretnych środków chroniących wystawców w trakcie trwania wydarzenia (przykładowo przez natychmiastowe usunięcie eksponatu naruszającego prawa zgłaszającego).

Udział w powołaniu oraz przeszkoleniu grupy niezależnych arbitrów rozwiązujących problemy wystawców.

Wprowadzenie w Polsce przyspieszonej procedury arbitrażowej inspirowanej międzynarodowymi rozwiązaniami Światowej Organizacji Własności Intelektualnej oraz targami SingEx w Singapurze czy Palexpo w Genewie.

Zwiększenie świadomości wagi własności intelektualnej wśród przedsiębiorców i wystawców.

Referencje

IP Friendly to w polskiej branży targowej absolutnie innowacyjna inicjatywa. Jako pierwsi wprowadziliśmy wspólnie z SMM Legal narzędzia, które nie tylko pozwalają chronić prawa własności intelektualnej na targach, ale też jednocześnie pozostają blisko potrzeb biznesowych naszych wystawców. Dziękujemy za współpracę przy tym projekcie.

Tomasz Kobierski

Prezes Zarządu Grupy MTP

Limitations raise questions. We provide answers.
Share