Case study

Rotometal | Wykup menedżerski

The changes do not surprise us
They challenge

Klient

Rotometal jest spółką działającą w branży poligraficznej. Firma produkuje cylindry magnetyczne i drukowe, w które zaopatruje drukarnie oraz producentów maszyn poligraficznych na całym świecie (80% sprzedaży to eksport). W 2017 roku większość udziałów przedsiębiorstwa nabył amerykański fundusz inwestycyjny. Przy jego udziale znacząco wzrosła wartość firmy na rynkach zagranicznych.

Specjalizacja:

Fuzje i przejęcia

Wyzwanie

Podstawowym celem tego projektu było doprowadzenie do wykupu menedżerskiego przez pana Grzegorza Dołbniaka, prezesa firmy działającego na tym stanowisku od 2019 roku. Oznaczało to odkupienie udziałów od dotychczasowych właścicieli. Zaplanowanie takiej transakcji wymaga nie tylko wiedzy prawnej, ale także analizy czynników ekonomicznych, w tym związanych z finansowaniem dłużnym takiej operacji.

Efekty naszej pracy

Sfinalizowanie z powodzeniem transakcji wartej kilkadziesiąt milionów złotych.

Doprowadzenie do stanu, gdzie prezes firmy pan Grzegorz Dołbniak stał się jej właścicielem.

Przygotowanie skutecznej struktury transakcji.

Pomoc klientowi w negocjacjach z partnerami trwających wiele miesięcy.

Zapewnienie wsparcia w uzyskaniu zewnętrznego finansowania na wykup menedżerski od banku.

Pełne zabezpieczenie interesów klienta przy współpracy z dwoma innymi kancelariami reprezentującymi fundusz inwestycyjny i akcjonariuszy mniejszościowych.

Referencje

Z przyjemnością i wielkim uznaniem dla Wszystkich, chcielibyśmy serdecznie podziękować za pomoc i pracę nad przygotowaniem i przeprocesowaniem transakcji zakupu i nabycia 100% udziałów spółki Rotometal. Przez 3 miesiące na różnych etapach i różnych poziomach bardzo sprawnie przeprowadzaliśmy tą transakcje. Biorąc pod uwagę otoczenie, okoliczności oraz czas w jakim to osiągnęliśmy dla Wszystkich Wielkie słowa uznania za pełen profesjonalizm i szybkość działań.

Grzegorz Dołbniak

Prezes Rotometal DBN sp. z o.o.

Limitations raise questions. We provide answers.
Share