Specjalizacje

Fuzje i przejęcia

Limitations raise questions
We provide answers

Transakcje M&A to jedna z naszych flagowych specjalizacji. Od kilku lat jesteśmy zaangażowani w prawdopodobnie największą fuzję w historii polskiej gospodarki – przejęcie Grupy LOTOS S.A. przez PKN ORLEN S.A. Jako jedna z nielicznych w Polsce kancelarii mamy doświadczenie w prowadzeniu negocjacji z Komisją Europejską, gdy transakcja M&A wymaga zgody antymonopolowej.

W jakich obszarach możemy Ci pomóc?

pełna obsługa dokumentacji transakcji M&A

transakcje M&A wymagające zgody Komisji Europejskiej

audyty due diligence

podziały, przekształcenia i łączenie spółek prawa handlowego

sprzedaż lub kupno przedsiębiorstwa

doradztwo w zakresie reorganizacji firmy

Czym zajmował się nasz zespół?

Obsługujemy fuzję pomiędzy PKN ORLEN S.A. i Grupą LOTOS S.A wraz z uzyskaniem zgody Komisji Europejskiej na koncentrację. Zobacz więcej.

Koordynujemy przejęcie kontroli kapitałowej nad ENERGA S.A. i PGNiG S.A. przez PKN ORLEN S.A. W przypadku projektu dotyczącego ENERGA S.A. także uzyskaliśmy zgodę Komisji Europejskiej na koncentrację.

Doradzaliśmy przy podpisywaniu Standby Equity Distribution Agreement z londyńskim funduszem inwestycyjnym na rzecz polskiej spółki publicznej prowadzącej działalność w zakresie nowych technologii; wartość transakcji wynosiła 12 mln PLN.

Obsługiwaliśmy jedną z największych na polskim rynku transakcji debt-to-equity (wielkość konwersji ponad 160 mln PLN) dotyczącej restrukturyzacji zadłużenia w związku z zawartymi umowami opcji walutowych.

Doradzaliśmy w przedmiocie nabycia TK Telekom Sp. z o.o. przez Netia S.A. (wartość transakcji ok 250 mln PLN). Obsługa prawna uruchomienia credit facility na finansowanie transakcji udzielonego przez konsorcjum banków komercyjnych.

Wspieraliśmy restrukturyzację wiodącego dystrybutora prasy w Polsce. Koordynowaliśmy transgraniczną emisję obligacji tego Klienta o wartości transakcji powyżej 100 mln PLN. Przyczyniliśmy się do nabycia akcji przez międzynarodowy fundusz inwestycyjny.

Wspieramy spółki publiczne w zakresie realizacji obowiązków informacyjnych.

Eksperckie wsparcie stanowiska polskiego rządu w arbitrażu międzynarodowym dotyczącym prawidłowości emisji obligacji i skuteczności hipotek.

Skontaktuj się z ekspertem

Limitations raise questions. We provide answers.
Share