Aleksander
Czech

Radca prawny.
Partner zarządzający.

Aleksander Czech

Radca prawny.
Partner zarządzający.

aleksander.czech@smmlegal.pl

Specjalizacje

inwestycje greenfield

prawo korporacyjne

upadłość i restrukturyzacja przedsiębiorstw

Wykształcenie

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Zrzeszenia

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu

Języki

angielski, rosyjski

Specjalizacje

inwestycje greenfield

prawo korporacyjne

upadłość i restrukturyzacja przedsiębiorstw

Profil

W ramach departamentu prawa korporacyjnego kieruje zespołem restrukturyzacji przedsiębiorstw. Doradza w zakresie prawa handlowego oraz cywilnego. Jest ekspertem w dziedzinie inwestycji green field. Prowadził ponad 300 postępowań sądowych i egzekucyjnych. Autor artykułów prasowych, prelegent.

Doświadczenie

Specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców w zakresie restrukturyzacji (połączenia, przekształcenia, podziały spółek, fuzje, przejęcia). Posiada w tym obszarze międzynarodowe doświadczenie.

Jest współautorem optymalnych modeli organizacyjnych wiodących przedstawicieli branży transportowej i rolniczej. Brał udział w licznych projektach optymalizacji podatkowej realizowanych przez liderów branży spożywczej, FMCG, motoryzacyjnej, chemicznej i rolniczej. Doradza jednemu z największych polskich banków w zakresie restrukturyzacji aktywów, umów z zakresu IT oraz zbycia akcji w międzynarodowej organizacji emitującej karty płatnicze.

Jest autorem artykułów prasowych dotyczących postępowania cywilnego oraz prelegentem na szkoleniach obejmujących problematykę sporów zbiorowych.

07.10.2021

Sukces interdyscyplinarnego zespołu ekspertów SMM Legal przed TSUE

Publikacje

Limitations raise questions. We provide answers.
Share