Wojciech
Sikorski

Radca prawny.
Partner.

Wojciech Sikorski

Radca prawny.
Partner.

wojciech.sikorski@smmlegal.pl

Specjalizacje

fuzje i przejęcia

negocjacje

prawo nowoczesnych technologii

prawo zamówień publicznych

proces cywilny i gospodarczy

umowy handlowe

Wykształcenie

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Zrzeszenia

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie

Języki

angielski

Specjalizacje

fuzje i przejęcia

negocjacje

prawo nowoczesnych technologii

prawo zamówień publicznych

proces cywilny i gospodarczy

umowy handlowe

Profil

Prawnik z wieloletnią praktyką w obsłudze średnich i dużych spółek oraz sektora B+R. Posiada doświadczenia związane z projektami unijnymi, finansowaniem nauki oraz budowaniem struktur inwestycyjnych. Specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym, gospodarczym i handlowym. Rekomendowany przez ranking The Legal 500 (Legalease) EMEA 2019 w kategoriach: Commercial Corporate M&A oraz Capital Markets.

Doświadczenie

Współkierował zakończoną sukcesem wieloletnią prywatyzacją i restrukturyzacją jednej z największych polskich spółek z rynku FMCG i logistyki. Kierował licznymi projektami związanymi z fuzjami, przejęciami i audytami prawnymi spółek.

Jego bogate doświadczenie w zakresie zarządzania obsługą prawną średnich i dużych przedsiębiorstw obejmuje zarówno bezpośrednie doradztwo dla zarządów i rad nadzorczych, negocjacje kluczowych kontraktów czy prowadzenie spraw sądowych. Był pełnomocnikiem w kilku tysiącach spraw, w tym z zakresu dochodzenia roszczeń, sporów korporacyjnych, prawa pracy oraz nieruchomości.

W swojej praktyce wspiera podmioty działające na rynkach regulowanych (m.in. kolejowym, energetycznym czy telekomunikacyjnym), a także sektor publiczny zajmujący się finansowaniem unijnym, finansowaniem nauki oraz projektami nieruchomościowymi.

Limitations raise questions. We provide answers.
Share