Mateusz
Stańczyk

Adwokat.
Of Counsel.

Mateusz Stańczyk

Adwokat.
Of Counsel.

mateusz.stanczyk@smmlegal.pl

Specjalizacje

innowacyjne zamówienia publiczne

prawo energetyczne

prawo korporacyjne

prawo rynków kapitałowych

Wykształcenie

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Zrzeszenia

Warszawska Izba Adwokacka

Języki

angielski, francuski

Specjalizacje

innowacyjne zamówienia publiczne

prawo energetyczne

prawo korporacyjne

prawo rynków kapitałowych

Profil

Adwokat z ponad 7-letnim doświadczeniem w prawie korporacyjnym i rynku kapitałowego. Od ponad 4 lat zarządza projektami prawnymi związanymi z wykorzystaniem środków publicznych (w tym UE) w celu finansowania inwestycji, innowacji oraz nauki.

Doświadczenie

Pracuje zarówno dla klientów z sektora publicznego, jak i prywatnego. Doradzał spółkom notowanym na GPW, w transakcjach M&A, JV oraz projektach związanych z nabyciem i zarządzaniem infrastrukturą przedsiębiorstwa. Przyczynił się do utworzenia dwóch publicznych instrumentów inwestycji na rynku venture capitał o wartości ponad 1 mld złotych. Ma doświadczenie w tworzeniu i opiniowaniu regulacji wewnętrznych w spółkach sektorów regulowanych.

Szczególnie interesuje się zagadnieniami dotyczącymi zielonej energii. Zrealizował 11 zamówień na usługi innowacyjne w trybie przedkomercyjnym, w tym 10 realizujących założenia Europejskiego Zielonego Ładu. Angażuje się w popularyzację w Polsce możliwości finansowania innowacji z programu unijnego Horyzont Europa.

Autor monografii „Statut spółki akcyjnej jako środek obrony przed wrogim przejęciem” oraz licznych publikacji prasowych i naukowych z zakresu prawa spółek handlowych i finansowania projektów innowacyjnych.

24.09.2021

Eksperci SMM Legal w półfinale European Innovation Procurement Awards EUIPA 2021

Publikacje

Limitations raise questions. We provide answers.
Share