Przemysław
Błaszczyk

Radca prawny.
Associate.

Przemysław Błaszczyk

Radca prawny.
Associate.

przemyslaw.blaszczyk@smmlegal.pl

Specjalizacje

prawo gospodarcze

prawo nieruchomości

prawo zobowiązań

Wykształcenie

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Universitetet Bergen

Zrzeszenia

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu

Języki

angielski

Specjalizacje

prawo gospodarcze

prawo nieruchomości

prawo zobowiązań

Profil

Członek zespołu prawa korporacyjnego SMM Legal. Specjalizuje się w bieżącej obsłudze prawnej przedsiębiorców, w szczególności w zakresie prawa zobowiązań, prawa gospodarczego oraz prawa nieruchomości.

Doświadczenie

Doradza przedsiębiorcom przy rozwiązywaniu bieżących zagadnień cywilnoprawnych.

Był członkiem zespołu przygotowującego połączenie dwóch największych podmiotów rafineryjnych w Polsce. Zajmował się audytami prawnymi nieruchomości na potrzeby transakcji ich zbycia. Uczestniczył w procesach due diligence największych podmiotów gospodarczych, m.in. z branży deweloperskiej, targowej i naukowej.

Jego praca magisterska pt. „Umowy BIT jako kluczowy element reżimu prawnego międzynarodowej ochrony inwestycji zagranicznych” została wyróżniona w Konkursie im. prof. Kazimierza Kolańczyka na najlepsze prace magisterskie obronione w roku akademickim 2017/2018 oraz w III edycji konkursu o nagrodę Prezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej za najlepszą pracę magisterską z zakresu prawa sądowego ku pamięci Stanisława Bukowińskiego.

Poza prawem ukończył również stosunki międzynarodowe.

Po pracy, jako wiceprezes Klubu Sportowego “Amatorzy Piłka Ręczna Poznań”, propaguje ideę amatorskiego współzawodnictwa sportowego.

Limitations raise questions. We provide answers.
Share