Arkadiusz
Habiera

Adwokat.
Senior Associate.

Arkadiusz Habiera

Adwokat.
Senior Associate.

arkadiusz.habiera@smmlegal.pl

Specjalizacje

cyberprzestępczość

prawo karne

prawo karne gospodarcze

Wykształcenie

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uczelnia Łazarskiego

Zrzeszenia

Wielkopolska Izba Adwokacka

Języki

angielski, włoski

Specjalizacje

cyberprzestępczość

prawo karne

prawo karne gospodarcze

Profil

Z SMM Legal jest związany od 2018 r. W swojej pracy łączy wiedzę merytoryczną z nowoczesnym, biznesowym podejściem do problemów klientów. Znajomość procesu karnego i kar grożących kierownictwu przekłada na zabezpieczenia organizacji w najbardziej dotkliwych obszarach.

Doświadczenie

Jako członek zespołu prawa karnego prowadził skomplikowane postępowania z zakresu cyberprzestępczości. Od lat aktywnie reprezentuje interesy klientów na rozprawach i podczas przesłuchań w postępowaniach karnych. Współprowadzi szereg skomplikowanych procesów dotyczących najpoważniejszych przestępstw gospodarczych oraz karno-skarbowych.

Posiada certyfikat audytora wiodącego normy ISO 27001. Absolwent studiów podyplomowych na kierunku „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem” na Uczelni Łazarskiego.

Zaangażowany w działalność samorządu zawodowego. W trakcie aplikacji był członkiem Rady Aplikanckiej działającej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu oraz Przewodniczącym Rady Aplikanckiej kadencji 2021/2022.

Autor publikacji i prelegent konferencji naukowych. Trzykrotny zwycięzca Konkursów Krasomówczych organizowanych przez Wielkopolską Izbę Adwokacką.

21.05.2024

Sukces adwokatów SMM Legal w sprawie white collar crime

06.12.2023

Podcast SMM Legal Talks – II sezon o transformacji cyfrowej przedsiębiorstw

Publikacje

Limitations raise questions. We provide answers.
Share