Podcast SMM Legal Talks – II sezon o transformacji cyfrowej przedsiębiorstw

SMM Legal Talks to podcast dedykowany nowoczesnym przedsiębiorcom, którzy chcą wykorzystać prawo do rozwoju firmy.

Założeniem tego projektu jest dzielenie się ekspercką wiedzą z obszarów powiązanych z transformacjami energetyczną, gospodarczą i cyfrową. Treści skierowane są głównie do odbiorców biznesowych.

W drugiej serii odcinków podejmujemy temat transformacji cyfrowej – mówimy o tym, czym jest transformacja cyfrowa biznesu, jak wykorzystać sztuczną inteligencję w biznesie, kiedy zacząć przygotowywać biznes do cyfryzacji i jak wdrożyć rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa.

– Chcemy dzielić się z biznesem fachową wiedzą prawną, którą przekuwamy w konkretne działania służące transformacji przedsiębiorstw – mówi Przemysław Maciak, partner zarządzający. – Przed biznesem stoi aktualnie mnóstwo wyzwań: digitalizacja i ochrona danych, wykorzystywanie sztucznej inteligencji, konieczność ochrony biznesu przed cyberzagrożeniami, czy rosnąca rola kryptoaktywów w obrocie gospodarczym – dodaje.

pr. Magdalena Michalska-Niewiadomska w pierwszym odcinku serii dotyczącej transformacji cyfrowej mówi o tym, czy transformacja cyfrowa jest opłacalna, jak można wykorzystać sztuczną inteligencję do rozwoju przedsiębiorstwa i dlaczego nie powinniśmy się jej obawiać: [link na YT].

Adw. Arkadiusz Habiera podejmując temat cyberbezpieczeństwa podpowiada od czego zacząć wdrażanie rozwiązać i procedur z zakresu cyberbezpieczeństwa w firmie, wyjaśnia jakie działania prewencyjne podjąć, by zminimalizować ryzyko cyberataku oraz jaka jest rola prawnika w zabezpieczeniu firmy przed cyberatakami: [link na YT].

Adw. dr Tomasz Lewandowski podejmuje temat transformacji cyfrowej od strony HR i zarządzania kadrami. Mówi m. in. o tym, w jaki sposób narzędzia cyfrowe pomagają pracodawcom w transformacji HR, jakie są w tym obszarze trendy na rynku pracy oraz jak wprowadzić regulacje work-life balance w przedsiębiorstwie: [link na YT].

Adw. dr Adrian Rycerski mówi o tym, czym są kryptoaktywa i czy mogą być wykorzystywane do finansowania inwestycji w przedsiębiorstwie oraz w jaki sposób można ograniczyć ryzyko inwestycji na rynku kryptoaktywów: [link na YT].

Zachęcamy do odsłuchania, dzielenia się opiniami i zadawania pytań.

Limitations raise questions. We provide answers.
Share