Wysoka pozycja prof. Macieja Mataczyńskiego w gronie najbardziej wpływowych polskich prawników

Opublikowane 7 marca 2023 r. zestawienie 50 najbardziej wpływowych prawników 2022 roku w Polsce, plasuje naszego Partnera Zarządzającego na wysokim 14. miejscu. Sukces tym większy, że prof. Maciej Mataczyński znalazł się w nim drugi rok z rzędu. Tym razem w dodatku na dużo wyższej pozycji. Ranking corocznie przygotowuje redakcja ogólnopolskiego “Dziennika Gazety Prawnej”. Gratulujemy!

Podobnie jak w ubiegłym roku kapituła rankingu doceniła nade wszystko merytoryczny charakter i ogrom precedensowej prawniczej pracy wykonanej przy fuzjach PKN Orlen z Grupą Lotos, PGNiG oraz Energą.

– Źródłem największej satysfakcji zawodowej jest świadomość, że skutecznie wsparliśmy klienta w realizacji jego unikatowego w skali polskiej gospodarki projektu budowy koncernu multienergetycznego – mówi doceniony w rankingu prof. Maciej Mataczyński. – Uznanie doniosłości naszej prawniczej pracy w tym kontekście przez niezależnych dziennikarzy cieszy tym bardziej – dodaje.

Niezależne grono redakcyjne ogólnopolskiego “Dziennika Gazety Prawnej” co roku przygotowuje listę kluczowych w swojej ocenie prawników, którzy mieli najsilniejszy wpływ na to, co się działo w polskiej gospodarce, życiu społecznym czy w polityce. Specyfika rankingu wyróżnia więc przede wszystkim osoby pełniące funkcje publiczne lub zajmujące się polityką.

– Tym mocniej wybrzmiewa wysoka pozycja i profesjonalny charakter uzasadnienia dla naszego Partnera Zarządzającego, jako reprezentanta stricte prawniczego biznesu – podkreśla drugi z Partnerów Zarządzających SMM Legal, adwokat Przemysław Maciak.

Z wynikami tegorocznego rankingu można zapoznać się tutaj.

Serdecznie gratulujemy!

Limitations raise questions. We provide answers.
Share