SMM Legal drugą najbardziej atrakcyjną kancelarią na prawniczym rynku pracy

Niezależny ranking “Most Attractive Employers 2021” drugi rok z rzędu umieścił SMM Legal w TOP10 najbardziej atrakcyjnych pracodawców w kategorii “Prawo”. Przez ankietowanych studentów zostaliśmy uznani drugą najatrakcyjniejszą zawodowo kancelarią. W generalnym zestawieniu prawniczym zajęliśmy 6. miejsce, co jest awansem aż o dwie pozycje w górę w stosunku do rankingu z 2020 roku.

– Bardzo doceniamy to wyróżnienie, zwłaszcza pozycję przed międzynarodowymi korporacjami prawniczymi i największymi polskimi kancelariami – mówi nasz Partner Zarządzający adwokat Przemysław Maciak. – Nagroda to dowód na to, że prowadząc biznes, trzeba zawsze dbać o ludzi, którzy go z nami tworzą – dodaje.

Ranking jest niezależnym badaniem, które co roku przeprowadza Universum Global w kooperacji z lokalnymi instytutami badawczymi. W polskiej edycji 2021 r. uczestniczyło w nim blisko 13 000 studentów z 77 uczelni wyższych. Przy okazji zbadano, co w ocenie wchodzących na rynek pracy osób świadczy o atrakcyjności pracodawcy. Są to nie tylko kwestie związane z wysokością przyszłych zarobków. Studenci doceniają szczególnie możliwości rozwoju naukowego i zawodowego.

– Nie da się w dzisiejszych czasach zbudować silnego brandu bez dbałości o równie silną markę pracodawcy – dodaje drugi z Partnerów Zarządzających, mecenas Aleksander Czech. – Od zawsze umożliwiamy naszym prawnikom rozwój indywidualnych karier, w tym tych naukowych. W efekcie przekłada się to także na wzrost potencjału samej kancelarii. Jednym słowem, wszyscy wygrywają – podsumowuje.

Więcej szczegółów dot. wyników badania tutaj

Limitations raise questions. We provide answers.
Share