Wsparliśmy Mtp W Jednej Z Największych Transakcji Nieruchomościowych W Poznaniu

Przygotowanie do transakcji od strony prawnej było złożonym i długotrwałym procesem. Nasi prawnicy przez około półtora roku działali w ścisłej współpracy z powołanym przez klienta zespołem projektowym.

– Nieruchomość znajdująca się w atrakcyjnej części centrum Poznania, w kwartale ulic Matejki – Grunwaldzka – Ułańska, dotychczas była wykorzystywana jako tereny magazynowe i parkingowe – tłumaczy mecenas dr Marlena Kruszyńska-Kośmicka, odpowiedzialna za obszar administracyjnoprawny przygotowania nieruchomości do transakcji. – W naszej ocenie miejsce to ma szansę stać się jedną z wizytówek miasta Poznania.

Wyłoniony w przetargu nabywca nieruchomości zapłacił za działkę 114,5 miliona złotych. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego może tam powstać nowoczesne osiedle apartamentowców z obiektami handlowo-usługowymi.

– To jedna z największych transakcji nieruchomościowych w ostatnich latach w Poznaniu – tłumaczy dr Jan Stranz, który koordynował prace w obszarze korporacyjno-cywilnym. – Praca z MTP przy tym projekcie dawała ogromną satysfakcję, ponieważ dzięki doskonałej i profesjonalnej współpracy wspólnie rozwiązaliśmy bardzo złożone problemy prawne – dodaje.

Limitations raise questions. We provide answers.
Share