Prawomocne uniewinnienie po ponad 12 latach procesu karno-gospodarczego

23 lutego 2023 r. nasi klienci, członkowie zarządu międzynarodowej spółki, zostali prawomocnie oczyszczeni z zarzutów popełnienia przestępstwa na szkodę spółki z branży produkcji papieru komputerowego. To finał ponad dwunastoletniej batalii sądowej w wyjątkowo skomplikowanej sprawie karno-gospodarczej. Obrońcami Klientów byli partnerzy SMM Legal – adwokaci Krzysztof Urbańczak i Przemysław Maciak oraz Senior Associate adwokat Olga Biernacka.

Tego dnia Sąd Okręgowy w Toruniu utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji z Brodnicy i tym samym prawomocnie uniewinnił naszych klientów od wszystkich zarzutów.

– Sprawa była wielowątkowa i do tego niezwykle skomplikowana – ocenia adwokat Krzysztof Urbańczak, partner kierujący departamentem prawa karnego gospodarczego w SMM Legal. – Trudności dodawał jej międzynarodowy charakter. Broniliśmy obywateli francuskich, którym zarzucono działania na szkodę funkcjonującej spółki z kapitałem francuskim i polsko – niemieckim – wyjaśnia.

Dzięki skutecznej obronie naszych adwokatów panowie Roland Eppe i Jacques Battini zostali całkowicie i prawomocnie oczyszczeni z zarzutów wyrządzenia szkody majątkowej spółce Drescher Polska. Miało do niej dojść przez utworzenie nowej konkurencyjnej spółki, bezprawne przeniesienie do niej praw do znaku towarowego ze szkodą dla poprzedniej, a w konsekwencji „wyprowadzenie” działalności gospodarczej i przejęcie jej zysków.

– Sąd podzielił naszą argumentację, że motywy działań Klientów były całkowicie uczciwe i zmierzały wyłącznie do zapewnienia renomy marki „Drescher” – synonimu najwyższej jakości w branży produkcji papieru – tłumaczy adwokat Olga Biernacka.

– Postępowanie trwało niezwykle długo, ale prawomocne uniewinnienie po takim czasie napawa ogromną satysfakcją – podsumowuje adwokat Przemysław Maciak, Partner Zarządzający SMM Legal.

Limitations raise questions. We provide answers.
Share