Poradnik Prawny Dla Przedsiębiorstw “Jak Przetrwać Kryzys?” Autorstwa Naszych Prawników

– Nasz poradnik to kompendium wiedzy o rozwiązaniach łagodzących skutki kryzysu wynikającego z pandemii COVID-19 – mówi Wojciech Kapica, redaktor naukowy wydania. – Podsumowaliśmy w nim wszystkie rozwiązania prawne zawarte w dwóch pierwszych tarczach antykryzysowych – wyjaśnia.

Publikacja powstała w odpowiedzi na pogłębiający się kryzys gospodarczy związany z pandemią COVID-19. Autorzy przeanalizowali i przedstawili rozwiązania wynikające z Tarczy antykryzysowej, a także regulacje prawne wprowadzone ustawą z 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, zwaną potocznie Tarczą 2.0.

Poradnik, poza kwestiami wsparcia finansowego od instytucji państwowych, prezentuje też szczególne regulacje z prawa pracy i podatkowego, najkorzystniejsze z punktu widzenia średnich i dużych przedsiębiorstw. Autorzy skupili się szczególnie na branżach najbardziej zagrożonych utratą płynności gospodarczej: handlowej, transportowej, reklamowej oraz turystyczno-hotelarskiej.

– Mam nadzieję, że ta książka pozwoli uzbroić przedsiębiorców w wiedzę, dzięki której skutecznie będą radzić sobie w zaistniałej sytuacji – podsumowuje Wojciech Kapica.

Publikacja ukazała się w formie ebooka nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska. Dostępna jest na stronie księgarni Profinfo.

Limitations raise questions. We provide answers.
Share