SMM Legal w TOP 10 “Most Attractive Employers 2022” na prawniczym rynku pracy w Polsce

Trzeci rok z rzędu utrzymujemy wysoką pozycję w pierwszej dziesiątce najbardziej atrakcyjnych pracodawców według niezależnego Rankingu Universum Polska 2022. W kategorii “Prawo” uplasowaliśmy się na wysokim 7. miejscu. Co więcej, ankietowani studenci po raz kolejny wskazali nas jako drugą najatrakcyjniejszą zawodowo kancelarię prawną w tym gronie.

– Największą wartością kancelarii są ludzie, którzy ją z nami tworzą – mówi Partner Zarządzający SMM Legal, adwokat Przemysław Maciak. – Utrzymanie wysokiej pozycji w tym rankingu to dla nas nie tylko powód do dumy, ale przede wszystkim potwierdzenie, że właściwie dbamy o ich potencjał – dodaje.

Ranking Universum Global co roku wyłania najbardziej pożądanych pracodawców w siedmiu kategoriach branżowych. Odbywa się to w drodze niezależnego badania opinii tysięcy studentów. W polskiej edycji 2022 wzięło w nim udział niemal 16 000 osób z 77 uczelni wyższych. Badanie pozwala także określić trendy, według których młodzi adepci prawa klasyfikują atrakcyjnego pracodawcę. Studenci, obok wysokości przyszłych zarobków, doceniają przede wszystkim pewność zatrudnienia oraz możliwość rozwoju naukowego i zawodowego.

– Możliwość rozwoju w ramach różnych prawniczych ścieżek kariery, w tym naukowej, to jedna z podstawowych wartości w DNA naszej marki – mówi nasz Partner Zarządzający, prof. Maciej Mataczyński – Wysoka pozycja rankingowa wśród międzynarodowych korporacji cieszy nas tak samo jak to, że wielu członków zespołu SMM Legal od lat rozwija z nami swoje marki osobiste.

Więcej szczegółów dot. wyników badania znajdziesz tutaj.

Limitations raise questions. We provide answers.
Share