Wystąpienia naszych ekspertów na ważnych konferencjach branżowych

Wiedza ekspercka SMM Legal to nie tylko teoria. Nasi specjaliści pojawiają się na znaczących konferencjach w kraju i za granicą dzieląc się praktyczną wiedzą oraz zdobytym doświadczeniem. Poniżej znajdziecie Państwo zestawienie kilku wystąpień, w których braliśmy w ostatnim czasie udział.

Partner Zarządzający SMM Legal, prof. Maciej Mataczyński wystąpił na konferencji poświęconej najnowszej i zarazem największej reformie Kodeksu spółek handlowych ostatnich 20 lat. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. nowe zasady organizacji prac rad nadzorczych.

Ponadto prof. Maciej Mataczyński oraz radca prawny Tomasz Jaranowski rozmawiali o optymalnej implementacji dyrektywy 2004/25 i zmianach w przepisach o wezwaniach. Na zaproszenie Jacka Jastrzębskiego, Przewodniczącego KNF, wzięli udział w seminarium UKNF i Austriackiej Komisji ds. przejęć spółek publicznych w Wiedniu.

Nasi eksperci z departamentu Prawa energetycznego tłumaczą, na czym polega transformacja energetyczna i występują w roli prelegentów podczas ważnych, międzynarodowych konferencji związanych z zieloną rewolucją.

Michał Tarka i Mateusz Stańczyk mówili między innymi o tym, jak najlepiej wykorzystać potencjał gazów zdekarbonizowanych oraz w jaki sposób wodór może pomóc w uniezależnieniu Polski od surowców z Rosji. To wszystko w ramach Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND, które miało miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Michał Tarka przedstawił również perspektywy rozwoju rynku biometanu w Polsce podczas V Narodowego Kongresu Biometanu. Byliśmy partnerem prawnym obu wydarzeń.

Rozmawiamy także o ważnych wydarzeniach ze świata gospodarczego. Prof. Maciej Mataczyński wziął udział w dyskusji na temat zarządzania ryzykiem w świecie cyfrowym na Europejskim Kongresie Finansowym. Kierujący zespołem odpowiedzialnym za fuzję PKN ORLEN S.A. z Grupą LOTOS S.A., podzielił się swoją wiedzą praktyczną również podczas konferencji “Trendy w ochronie konkurencji w Polsce”.

Szef departamentu Prawa własności intelektualnej, prof. Rafał Sikorski, był prelegentem międzynarodowej konferencji “Intelectual property statistics for decision makers”, organizowanej przez Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej i OECD Statistics. Współautor poświęconego polskiemu prawodawstwu rozdziału publikacji Cambridge “Injunctions in Patent Law. Trans-Atlantic Dialogues on Flexibility and Tailoring” rozmawiał o kluczowych kwestiach związanych z zagadnieniem Standard-Essential Patents.

Limitations raise questions. We provide answers.
Share