Eksperci SMM Legal wspierają rozwój sektora biometanu w Polsce. Michał Tarka w zarządzie Polskiej Organizacji Biometanu.

6 września 2022 r. powstał nowy podmiot na energetycznej mapie Polski – Polska Organizacja Biometanu (POB). Tworzą ją przedstawiciele czołowych krajowych grup paliwowo-energetycznych i ciepłowniczych. Prawne oraz branżowe wsparcie w procesie rejestracji zapewnili eksperci transformacji energetycznej SMM Legal. Partner kancelarii Michał Tarka został również pełniącym obowiązki Dyrektora POB.

Celem Polskiej Organizacja Biometanu jest wsparcie rozwoju sektora biometanu w Polsce poprzez stworzenie optymalnych rozwiązań organizacyjnych, prawnych oraz technicznych dla transformacji energetycznej z wykorzystaniem tego paliwa.

– Polska Organizacja Biometanu będzie wspierać przedsiębiorców wykazujących zapotrzebowanie na zielony gaz oraz wytwórców biometanu zarówno w kraju jak i na poziomie unijnym, ze szczególnym uwzględnieniem tak istotnych dla tej branży regulacji prawnych – mówi członek zarządu i P.O. Dyrektora Generalnego POB Michał Tarka.

Biometan jest nie tylko paliwem zeroemisyjnym. Jego zalety to również spory potencjał produkcyjny w naszym kraju oraz fakt, że po spełnieniu określonych parametrów może zostać wtłoczony do sieci gazowych. To kreuje realną alternatywę w stosunku do coraz droższego gazu ziemnego, szczególnie w sektorach, w których wykorzystanie gazu jest konieczne.

– Biometan, zwłaszcza w Polsce, w której produkcja rolnicza jest na wysokim poziomie, jest sposobem na rozwój gospodarki – ocenia Michał Tarka. – Z pełnym przekonaniem wykorzystujemy naszą wiedzę i angażujemy się w tę inicjatywę. Wierzymy, że pomoże przyspieszyć proces transformacji energetycznej i wzmocni nasze bezpieczeństwo energetyczne.

Członkiem organizacji została również SMM LEGAL ENERGY Sp. z o. o. To wysokospecjalistyczny podmiot, który wspiera naszych ekspertów prawnych przygotowując zaawansowane pozaprawne analizy energetyczne, niezbędne przy projektach transformacji energetycznej dużych firm.

Limitations raise questions. We provide answers.
Share