Gospodarka wodorowa to przyszłość. SMM Legal partnerem prawnym Forum H2Poland.

Globalne zmiany klimatu oraz pilna potrzeba aktywizowania alternatywnych źródeł energii ze względu na wojnę w Ukrainie, sprawiają, że czas szerzej przyjrzeć się możliwościom wodoru. Kancelaria SMM Legal dołącza jako partner prawny do I Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND. 17-18 maja 2022 r. wraz z Grupą MTP zapraszamy do Poznania na pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej targi dedykowane technologiom wodorowym.

Forum H2POLAND to projekt skierowany do przedstawicieli administracji rządowej, jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorców, środowiska nauki i biznesu otwartego na nowoczesne, przyjazne środowisku technologie. Przyświeca mu idea międzyśrodowiskowej współpracy na rzecz pełniejszego wykorzystania inwestycji wodorowych w niedalekiej przyszłości.

Podczas dwóch dni spotkania eksperci SMM Legal poprowadzą debaty i prelekcje dla uczestników wydarzenia.

– To wydarzenie, to ważny krok na drodze do energetycznej transformacji Polski – mówi Michał Tarka, Partner SMM Legal odpowiedzialny za wdrożenia transformacji energetycznej u klientów kancelarii. – Temat alternatywnych źródeł energii wraca ze zdwojoną siłą nie tylko ze względu na globalne zamiany klimatyczne, ale i na sytuację gospodarczo-polityczną. Wojna w Ukrainie przyspieszyła potrzebę znalezienia alternatywy dla gazu i węgla z Rosji – dodaje. – Podczas prowadzonej przeze mnie debaty pokażemy, że wodór może pomóc w uniezależnieniu Polski od surowców z Rosji – kończy.

Dla szerokiego zastosowania technologii wodorowych potrzeba nie tylko odpowiedniej infrastruktury, finansowania, ale przede wszystkim odpowiednio przygotowanych ram prawnych, które są właśnie na etapie tworzenia. Zespół SMM Legal jako jeden z prekursorów wdrażania transformacji energetycznych posiada specjalistyczny departament prawa energetycznego. Jego przedstawiciele pokażą uczestnikom Forum aktualne trendy w ustawodawstwie unijnym i polskim.

– Wierzymy, że wodór może być paliwem, które zrewolucjonizuje polską i unijną energetykę. Chcemy nie tylko zapoznać z jego potencjałem polskich przedsiębiorców i samorządowców, ale pokazać im również, jak mogą na to znaleźć środki finansowe – mówi mecenas Mateusz Stańczyk z SMM Legal, który w trakcie Forum pokaże uczestnikom, jak mądrze finansować gospodarkę wodorową ze środków publicznych w perspektywie przyszłych programów pomocowych.

– Innowacyjne podejście do wyzwań, które stawia nam rzeczywistość, jest istotną składową DNA naszej marki – podsumowuje Partner Zarządzający kancelarii SMM Legal, adwokat Przemysław Maciak. – To kolejny nasz wspólny projekt z Grupą MTP – dodaje. – Tym razem dajemy przedsiębiorcom możliwość pełniejszego wykorzystania potencjału nowoczesnej i neutralnej dla klimatu gospodarki. Skorzystać mogą na tym wszyscy – gospodarka, środowisko i przedsiębiorcy – kończy.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: https://www.h2poland.com.pl/pl/ .

Zapraszamy.

Limitations raise questions. We provide answers.
Share