Prowadzimy zajęcia klinki prawa pracy i prawa karnego dla studentów Uniwersytetu SWPS

W ramach naszego patronatu nad kierunkiem prawo na poznańskim wydziale Uniwersytetu SWPS prowadzimy nowe, praktyczne zajęcia w ramach klinik prawa przewidzianych dla 5. roku studiów prawniczych. Tym razem nasi specjaliści pokażą kulisy prawa pracy, karnego, rynku kapitałowego i energetycznego. Nowością są też warsztaty z komunikacji z klientem kancelarii prawnej.

– W tym semestrze ruszyły dwie wyjątkowe kliniki: prawa pracy oraz prawa karnego – mówi dr Tomasz Lewandowski, nasz adwokat i jednocześnie prodziekan ds. dydaktycznych na kierunku prawo Uniwersytetu SWPS. – W ramach tych zajęć studenci będą mieli okazję poćwiczyć pod okiem fachowców, jak w praktyce wygląda rozwiązywanie problemów, z którymi borykają się ich przyszli klienci – dodaje.

Klinikę prawa pracy prowadzi Partner SMM Legal mecenas Marcin Czarnecki. Zajęcia praktyczne w ramach kliniki prawa karnego przygotowała adwokat Anna Zbierska z naszego departamentu prawa karnego. Studenci docenili ją już za wcześniej realizowane warsztatowe zajęcia z rozprawy sądowej.

Nową formułą zajęć jest warsztat poświęcony komunikacji z klientem. W ramach tego projektu zajęcia poprowadzi troje naszych ekspertów, w tym Partner Zarządzający SMM Legal – mecenas Przemysław Maciak.

– Trudne rozmowy z klientem to nie tylko kwestia rozwiązywania jego problemów prawnych – wyjaśnia adwokat Przemysław Maciak. – Prowadzenie kancelarii to również biznes sam w sobie. Nie da się ominąć niełatwych rozmów o rozliczeniach i płynności finansowej – dodaje.

W trakcie tych zajęć studenci spotkają się też z mecenas Olgą Blejder, która wyjaśni, jak wygląda zarządzanie współpracą z klientem korporacyjnym. Adwokat Anna Zbierska przedstawi niuanse współpracy z klientami indywidualnymi.

Do grona wykładowców Uniwersytetu SWPS dołączył w tym semestrze dr Adrian Rycerski, który wprowadzi przyszłych adeptów prawa w świat zagadnień prawa rynku kapitałowego. Z kolei nasz Partner Michał Tarka odkryje przed studentami tajniki prawa energetycznego.

Limitations raise questions. We provide answers.
Share