Wojciech Kapica Dołącza Do Grona Partnerów Smm Legal

Mecenas Wojciech Kapica jest ekspertem w zakresie regulacji sektora finansowego oraz systemów zgodności (compliance). Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w publicznych instytucjach nadzoru bankowego oraz w prywatnym sektorze finansowym. Wdrażał i nadzorował przepisy wewnętrzne dotyczące zarządzania i organizacji instytucji finansowych, compliance (zarządzania zgodnością) oraz corporate governance.

Specjalizuje się w prawie bankowym, kapitałowym i ubezpieczeniowym, polityce nadzorczej i ładzie korporacyjnym w podmiotach regulowanych. Koordynował liczne postępowania licencyjne dot. banków, domów maklerskich i instytucji płatniczych przed polskim i zagranicznymi organami nadzoru finansowego.

– Wojciech Kapica udowadnia, że kreatywne i holistyczne myślenie o prawie w biznesie to dziś konieczność w naszej branży – mówi adwokat Przemysław Maciak, nasz Partner Zarządzający. – W SMM Legal doceniamy takie podejście. Wierzymy, że wsparcie w rozwoju kariery osobistej naszych prawników przekłada się realnie na sukces całej kancelarii – dodaje.

Nowy partner SMM Legal nieustannie rozwija swoje doświadczenie i wiedzę, na bieżąco się nimi dzieląc. Potwierdza to bogata lista jego publikacji oraz liczne wystąpienia eksperckie w branżowych mediach i wydarzeniach. Jest autorem wielu wysokospecjalistycznych szkoleń obejmujących zagadnienia związane z AML na poziomie unijnym i krajowym, zasad zastosowania compliance, regulacji bankowych i rynku kapitałowego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Limitations raise questions. We provide answers.
Share