Kolejny rok współpracy SMM Legal i Uniwersytetu SWPS

W 2019 r. zainicjowaliśmy współpracę z Uniwersytetem SWPS, obejmując patronatem poznański kierunek prawa tej uczelni. Mimo pandemii udało się nam umocnić relacje z wydziałem oraz kontynuować wspólny projekt dla studentów pod hasłem „Prawo, biznes i Ty”.

W tym roku akademickim rozpoczęliśmy współpracę od wykładu Partnera Zarządzającego SMM Legal mecenasa Przemysława Maciaka. Spotkanie dotyczyło możliwości kariery prawniczej na obecnym rynku pracy.

– Medialny wizerunek prawnika bywa mocno oderwany od rzeczywistości – mówi adwokat Przemysław Maciak. – Jako doświadczeni praktycy wiemy, jak ważne jest, aby studenci, którzy dopiero zaczynają przygodę z prawem, od samego początku świadomie kierowali swoją ścieżką kariery. Cieszymy się, że możemy im w tym pomóc – dodaje. W ramach programu „Prawo, biznes i Ty” kancelaria organizuje również praktyki czy staże.

Na co dzień liczne grono naszych ekspertów prowadzi praktyczne zajęcia. Dzięki nim studenci mają możliwość poznać między innymi, jak wygląda rozprawa karna, jak funkcjonują aplikacje prawnicze czy doszlifować prawniczy język angielski.

– Studenci bardzo cenią sobie taki dostęp do prawniczych kulis – mówi dr Tomasz Lewandowski, który wraz z nowym rokiem akademickim objął funkcję prodziekana ds. dydaktycznych na kierunku prawo Uniwersytetu SWPS. – Opinie, które studenci wystawiają wykładowcom w ankietach na zakończenie zajęć, nie pozostawiają wątpliwości w tym temacie – dodaje.

Na dowód dwoje z naszych ekspertów: mecenas Anna Zbierska oraz mecenas Marcin Czarnecki otrzymało nagrodę Dziekana za osiągnięcia w dydaktyce w ubiegłym, pandemicznym roku akademickim. Jednocześnie dr Tomasz Lewandowski został wyróżniony nagrodą Dziekana za duży wkład w pracę organizacyjną kierunku prawo. Najmłodszy z tego grona student Aleksander Hyżorek za wyjątkowe zaangażowanie w aktywność studencką i naukową w roku akademickim 2020/2021 otrzymał stypendium Very Important Student. Serdecznie gratulujemy!

Limitations raise questions. We provide answers.
Share