Nagroda dla SMM Legal za wieloletni wkład w budowanie otoczenia prawno-legislacyjnego dla innowacji w obszarze rynku wodoru w Polsce

MOVE – International Mobility Congress to najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone przyszłości motoryzacji. Kongres każdego roku gromadzi międzynarodowe grono kilkuset ekspertów i praktyków z sektora e-mobility, kształtujących rozwój zeroemisyjnego i innowacyjnego transportu. Podczas inauguracji kongresu MOVE wręczone zostały nagrody dla podmiotów działających na rzecz zeroemisyjnego i innowacyjnego transportu. Jedna z nich przyznana została SMM Legal.

Nagroda dla SMM Legal została przyznana za wieloletni wkład w budowanie otoczenia prawno-legislacyjnego dla innowacji w obszarze rynku wodoru w Polsce. Odebrana została przez adw. Mateusza Stańczyka – Partnera SMM Legal, na co dzień wspierającego biznes, naukę i sektor publiczny w zagadnieniach związanych z finansowaniem innowacji i z zieloną transformacją, angażującego się w liczne inicjatywy związane z wykorzystywaniem wodoru jako źródła OZE.

W SMM Legal traktujemy zieloną transformację nie tylko poważnie, ale też patrzymy na nią szeroko i wspieramy zmiany, czego potwierdzeniem jest przyznane nam wyróżnienie – mówi adw. Mateusz Stańczyk. Uczestnikami wydarzenia są przedstawiciele administracji publicznej, organizacji branżowych, sektora motoryzacyjnego, paliwowego i energetycznego oraz reprezentanci świata nauki. Tym bardziej cieszy nagroda, w kapitule której zasiadają wybitni eksperci, od wielu lat zajmujący się tematem elektromobilności – dodaje.

Wręczenie nagrody poprzedzone zostało przemówieniami Ministra Nauki – Pana Dariusza Wieczorka i Sekretarzy Stanu – Ministra Jacka Tomczaka i Krzysztofa Bolestę oraz Prezesa Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego Pana Jakuba Farysia.

To ogromny sukces Mateusza i zespołu SMM Legal. Zawsze jako kancelaria patrzyliśmy w przyszłość i budowaliśmy nowe obszary wsparcia prawnego. Dzisiaj do głównych, choć nie jedynych, należy wodór i elektromobilność – mówi Partner Zarządzający Przemysław Maciak.

 

Pozostałe nagrody przyznano:

 • Ionway za podjęcie decyzji o zainwestowaniu w Polsce w budowę jednego z największych w Europie zakładów produkujących materiały katodowe do akumulatorów samochodowych.
 • Volkswagen Financial Services (Poland)) za wdrażanie produktów finansowych wspomagających popyt na zakup pojazdów zeroemisyjnych.
 • Volkswagen Group Polska za wkład w zeroemisyjną transformację poprzez konsekwentną elektryfikację gamy modelowej.
 • Toyota Central Europe – Polska za konsekwentne wdrażanie technologii wodorowej i utrzymywanie pozycji lidera w sprzedaży największej liczby osobowych pojazdów wodorowych.
 • MAN Truck & Bus Polska za popularyzację zielonego transportu miejskiego poprzez produkcję elektrycznych autobusów w Polsce.
 • Volvo Trucks Poland za osiągnięcie pozycji lidera rynku w sprzedaży elektrycznych pojazdów ciężarowych.

W skład kapituły przyznającej nagrody weszli:

 • Pan Jakub Faryś, Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego,
 • Pan Krzysztof Burda, Prezes Zarządu PIRE – Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności,
 • Pan Zbigniew Bednarski, Dyrektor Biura Inwestycji Strategicznych w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.,
 • Pan Rafał Sosnowski, Prezes Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej,
 • Pan TOMASZ KOBIERSKI, Prezes Zarządu Grupa MTP.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Limitations raise questions. We provide answers.
Share