Nowa Partner SMM Legal Sylwia Stępniewska-Idzior obejmuje praktykę German Desk

W listopadzie powitaliśmy w zespole nową Partner – mecenas Sylwię Stępniewską-Idzior. Nasza ekspertka jest radcą prawnym z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obsłudze prawnej przedsiębiorców, głównie z krajów niemieckojęzycznych. Swoje doświadczenie wykorzysta, obejmując w SMM Legal funkcję Head of German Desk.

Mecenas Sylwia Stępniewska-Idzior przez ostatnie 13 lat pracowała jako Head of Legal w spółkach wiodącego w Polsce i UE producenta z branży spożywczej. Uczestniczyła w projektach inwestycyjnych o wartości setek milinów euro. Dzięki pionierskim rozwiązaniom w oparciu o prawo UE brała udział w optymalizacji rozwiązań biznesowych dla przedsiębiorstwa funkcjonującego na zamkniętym rynku i w przygotowaniu do jego bezpiecznego wejścia i umacniania pozycji na rynku otwartym

– Dzięki pracy wewnątrz dużej międzynarodowej korporacji wiem, że klienci oprócz zapewnienia bezpieczeństwa prawnego chcą zobaczyć w prawniku przede wszystkim partnera do dyskusji biznesowej. W naszej pracy nie chodzi tylko o rzetelnie przygotowane umowy czy procedury, ale o pomoc w nakreśleniu kierunków rozwoju – mówi nowa Partner SMM Legal. –Dlatego w swojej pracy pomagam optymalizować wewnętrzne procesy w firmach klientów i to zawsze w oparciu o zrozumienie wszystkich obszarów działania danej organizacji – dodaje.

– Dołączenie mecenas Stępniewskiej-Idzior to duże wzmocnienie naszego zespołu – komentuje drugi z Partnerów Zarządzających SMM Legal, mecenas Aleksander Czech. – Cieszymy się, na tę współpracę, szczególnie że łączą nas podobne wartości i filozofia pracy. Mecenas skupia się najpierw na biznesie, później na prawie, dokładnie tak samo jak obecny zespół kancelarii – dodaje.

Dużą część doświadczenia nowej Partner SMM Legal stanowi współpraca z zagranicznymi przedsiębiorcami, zwłaszcza z krajów niemieckojęzycznych. Jej kompetencje łączą znajomość realiów polskiego rynku ze zrozumieniem oczekiwań niemieckojęzycznych inwestorów. Jako Head of German Desk pomoże zatem zagranicznym przedsiębiorcom budować i prowadzić biznes w Polsce.

– Polski rynek nadal pozostaje niewykorzystanym miejscem dla zagranicznych inwestycji – komentuje nasz drugi Parter Zarządzający, adwokat Przemysław Maciak. – Liczymy, że wspólnie z naszą nową Partner pomożemy klientom odkrywać jego atrakcyjny potencjał – dodaje.

Pani Mecenas – witamy w zespole!

Limitations raise questions. We provide answers.
Share