Prof. Maciej Mataczyński w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników 2021 roku w Polsce

Ważny sukces Partnera Zarządzającego SMM Legal. Prof. Maciej Mataczyński znalazł się na 29. pozycji rankingu najbardziej wpływowych prawników 2021 roku w Polsce. Zestawienie co roku przygotowuje ogólnopolski “Dziennik Gazeta Prawna”. Serdecznie gratulujemy!

Kapituła rankingu doceniła wiodącą rolę, którą prof. Mataczyński odgrywa w procesie przygotowania największego przejęcia w historii polskiej gospodarki czyli fuzji PKN Orlen S.A. i Grupy Lotos. Podkreślono również jego koncepcyjny wkład przy opracowaniu środków zaradczych wymaganych przez Komisję Europejską.

– To ważne wyróżnienie, zwłaszcza że w całym zestawieniu znalazło się stosunkowo niewielu reprezentantów stricte prawniczego biznesu – mówi wyróżniony prof. Maciej Mataczyński. – Uznanie dla naszej merytorycznej pracy nie tylko cieszy, ale przede wszystkim motywuje, by jeszcze lepiej wspierać klientów w ich wyjątkowych projektach – dodaje.

Ranking co roku przygotowuje redakcja ogólnopolskiego “Dziennika Gazety Prawnej”. Jej dziennikarze oceniają, który z prawników miał największy wpływ na naszą rzeczywistość. Z tego względu naturalnie przeważa w nim grupa prawników pełniących funkcje publiczne lub zajmujących się polityką. Tym bardziej docenić należy więc wagę tego merytorycznego uzasadnienia.

Tegoroczne zestawienie jest dostępne tutaj.

Gratulujemy!

Limitations raise questions. We provide answers.
Share