PARTNER SMM LEGAL JAROSŁAW BEŁDOWSKI W POLSKIM RADIU O NOWYM PRAWIE RESTRUKTURYZACYJNYM

12.01.2016 r. na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia odbyła się dyskusja dot. obowiązującego od początku roku nowego Prawa restrukturyzacyjnego. W gronie ekspertów znalazł się Partner Kancelarii Jarosław Bełdowski, który pracował w Zespole Ministra Sprawiedliwości ds. Nowelizacji Prawa Upadłościowego i Naprawczego.

Zwrócił on uwagę, że na wzór przepisów stosowanych w krajach zachodnich nowa ustawa wprowadza bardziej przyjazne procedury dla polskich przedsiębiorców umożliwiające ratowanie tych firm, które do tej pory były skazane na wypadnięcie z obrotu gospodarczego (np. poprzez możliwość zakupienia przedsiębiorstwa w chwili jego upadłości). Tym samym stwarza możliwość uchronienia wielu firm przed bankructwem. Jest ważna zarówno dla przedsiębiorców jak i dla pracowników, ponieważ dzięki niej mogą zostać zachowane miejsca pracy. Nowe regulacje powinny również poprawić miejsce Polski w przyszłym rankingu Doing Business.

Artykuł podsumowujący oraz nagrania wypowiedzi znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem http://www.polskieradio.pl/42/4393/Artykul/1569273,Firmy-zyskuja-wiecej-szans-na-przetrwanie

Limitations raise questions. We provide answers.
Share