Aktualności

27 marca 2017

DR HAB. RAFAŁ SIKORSKI EKSPERTEM NA ZAGRANICZNYCH KONFERENCJACH W USA I W INDIACH

W dniach 23-24 marca 2017 r. Partner kancelarii SMM Legal – dr hab. Rafał Sikorski uczestniczył jako ekspert w seminarium poświęconemu roszczeniom przysługującym uprawnionym z patentów.

Więcej 

24 marca 2017

AWANS KANCELARII SMM LEGAL W RANKINGU KANCELARII REGULACYJNYCH 2017 POLITYKA INSIGHT W KATEGORII TELEKOMUNIKACJA

Kolejny rok z rzędu Kancelaria SMM Legal znalazła się w gronie wyróżnionych w Rankingu kancelarii regulacyjnych 2017 przygotowywanym przez specjalistów Polityka Insight, awansując w kategorii Telekomunikacja z Grupy 3 na czołową pozycję Grupy 2.

Więcej 

7 marca 2017

SPECJALISTKI SMM LEGAL WYJAŚNIAJĄ W DZIENNIKU RZECZPOSPOLITA JAK SKUTECZNIE OBRONIĆ AUTORSKI POMYSŁ

W dzienniku Rzeczpospolita ukazał się artykuł specjalistek z Zespołu Własności Intelektualnej SMM Legal – mec. Magdaleny Michalskiej i mec. Joanny Matczuk pt. „W jaki sposób można skutecznie obronić autorski pomysł” (Rzeczpospolita z 03.03.2017, Prawo w Biznesie, s.D4).

Więcej 

15 lutego 2017

NOWY PARTNER SMM LEGAL I SZEF DEPARTAMENTU PRAWA ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH – R. PR. MONIKA ADAMCZAK

Miło nam ogłosić, że Kancelaria SMM Legal po raz kolejny powiększyła grono Partnerów. W połowie lutego br. dołączyła do niego mecenas Monika Adamczak – doskonała specjalistka z zakresu zamówień publicznych oraz prawa gospodarczego.

Więcej 

13 stycznia 2017

ROK WYZWAŃ I SUKCESÓW SMM LEGAL – PODSUMOWANIE 2016 ROKU

Szanowni Państwo,

Jako Partner Zarządzający SMM Legal - jednej z wiodących Kancelarii na polskim rynku prawniczym, chciałbym wykorzystać moment u progu Nowego Roku i podzielić się z Państwem podsumowaniem minionego 2016 r. z perspektywy naszej Kancelarii. A był to dla SMM Legal rok intensywnej pracy i dużych sukcesów zawodowych i personalnych.

Więcej 

12 stycznia 2017

ARTYKUŁ MEC. JOANNY MATCZUK I MEC. MAGDALENY MICHALSKIEJ W RZECZPOSPOLITEJ

Artykuł mec. Joanny Matczuk i mec. Magdaleny Michalskiej z Kancelarii SMM Legal poświęcony tematyce prawnych aspektów linkowania w świetle najnowszego wyroku TSUE „Legalne linkowanie?” ukazał się w styczniowym wydaniu Rzeczpospolitej (11.01.2017).

Więcej 

30 grudnia 2016

OBSŁUGA PRAWNA SMM LEGAL PRZY UMOWIE ZAPEWNIAJĄCEJ 450 MLN EURO NA INNOWACJE

450 mln euro na komercjalizację innowacyjnych badań naukowych - SMM Legal zapewniła kompleksową obsługę prawną umowy zawartej między NCBiR a PFR Ventures o uruchomieniu Funduszu Inwestycyjnego w ramach programu BRIdge VC.

Więcej 

22 grudnia 2016

SUKCES ADWOKATA KRZYSZTOFA URBAŃCZAKA Z SMM LEGAL – UNIEWINNIENIE W MEDIALNEJ SPRAWIE

Sąd Okręgowy w Poznaniu uniewinnił operatora dźwigu, który przewrócił się na placu budowy nowego dworca PKP w Poznaniu, od zarzutu doprowadzenia do katastrofy budowlanej i sprowadzenia niebezpieczeństwa, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób.

Więcej 

15 grudnia 2016

WSPARCIE SMM LEGAL W TOKU PIERWSZEGO POLSKIEGO POSTĘPOWANIA W RAMACH PARTNERSTWA INNOWACYJNEGO

Mecenas Monika Adamczak z SMM Legal zapewniła kompleksową obsługę prawną największego polskiego operatora przesyłowego w zakresie przygotowania dokumentów przetargowych do pierwszego w Polsce postępowania prowadzonego w ramach partnerstwa innowacyjnego.

Więcej 

7 grudnia 2016

SUKCES SMM LEGAL PRZED SĄDEM NAJWYŻSZYM

Mecenas Patrycja Starczewska z SMM Legal reprezentująca jednego z największych polskich operatorów przesyłowych wygrywa w Sądzie Najwyższym.

W ubiegłym tygodniu Sąd Najwyższy rozstrzygnął zagadnienie prawne o następującej treści: Czy osobie, której nieruchomość została wskutek zasiedzenia obciążona służebnością odpowiadającą treścią służebności przesyłu przysługuje roszczenie o wynagrodzenie za korzystanie z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści służebności za okres sprzed zasiedzenia?

Więcej 

25 listopada 2016

MECENAS JOANNA ŁABUDZKA W ZARZĄDZIE ECTA (EUROPEAN COMPETITIVE TELECOMMUNICATIONS ASSOCIATION)

Miło nam poinformować, że radca prawny Joanna Łabudzka – Partner SMM Legal zarządzający Praktyką Telekomunikacyjną Kancelarii, Doradca Zarządu Netia ds. Regulacji,  weszła do Zarządu ECTA (European Competitive Telecommunications Association – Europejskiego Stowarzyszenia na Rzecz Konkurencji w Telekomunikacji) tj. czołowej organizacji, działającej na rzecz konkurencji w branży telekomunikacyjnej. Jej dwuletnia kadencja w Zarządzie ECTA rozpocznie się z dniem 1 stycznia 2017 r.

Więcej 

15 listopada 2016

R. PR. AGNIESZKA GOLISZEWSKA Z UPRAWNIENIAMI DO WYKONYWANIA ZAWODU ADWOKATA W STANIE NOWY JORK W USA

Miło nam poinformować, że prawniczka SMM LEGAL – r. pr. Agnieszka Goliszewska uzyskała uprawnienia do wykonywania zawodu adwokata w Stanie Nowy Jork w USA.

Więcej 

8 listopada 2016

PRAWO INSTRUMENTÓW FINANSOWYCH Z DZIAŁEM DOT.OBLIGACJI AUTORSTWA PARTNERA SMM LEGAL PROF.UAM DRA HAB.T. SÓJKI JUŻ NA RYNKU

W ostatnich dniach nakładem wydawnictwa C.H. Beck na rynku ukazał się Tom 4 cenionej serii System Prawa Handlowego pod red. Prof. M. Steca – Prawo Instrumentów Finansowych.  Autorem działu poświęconego obligacjom jest Partner zarządzający SMM Legal prof. UAM dr hab. Tomasz Sójka.

Więcej 

7 listopada 2016

DR HAB. RAFAŁ SIKORSKI W LONDYNIE W RAMACH MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU INPRECOMP DOT. ROSZCZEŃ

W dniach 27-28.X.2016 r. Szef Departamentu własności intelektualnej SMM Legal Dr hab. Rafał Sikorski poprowadził jeden z paneli szkoleniowych w ramach międzynarodowego projektu poświęconego ochronie praw patentowych International Patent Remedies for Complex Products (INPRECOMP) w King’s College w Londynie.

Więcej 

18 października 2016

USTAWA O KONTROLI NIEKTÓRYCH INWESTYCJI. KOMENTARZ POD RED. PROF. UAM DRA HAB. MACIEJA MATACZYŃSKIEGO JUŻ NA RYNKU

W ostatnich dniach na rynku literatury prawniczej ukazała publikacja pt. „Ustawa o kontroli niektórych inwestycji. Komentarz” pod redakcją prof. UAM dra hab. Macieja Mataczyńskiego – Partnera Zarządzającego SMM Legal. Opracowanie to pierwsze na rynku wydawniczym wydanie komentarza do ustawy o kontroli niektórych inwestycji.

Więcej 

10 października 2016

NOWA MONOGRAFIA NAUKOWA AUTORSTWA PARTNERÓW SMM LEGAL

W ostatnim czasie na rynku naukowej literatury prawniczej, nakładem Wolters Kluwer ukazała się pozycja pod red. naukową partnera zarządzającego SMM Legal prof. UAM dra hab. Tomasza Sójki pt. "Cywilnoprawna ochrona inwestorów korzystających z usług maklerskich na rynku kapitałowym".

Więcej 

22 września 2016

OPINIA PARTNERA SMM LEGAL PROF. ORLICKIEGO W RZECZPOSPOLITEJ

W dzisiejszym dodatku Prawo co dnia Rzeczpospolitej [Rzeczpospolita z 22.09.2016 r. nr 222 (10555)] ukazała się opinia Partnera SMM Legal Prof. UAM dra hab. Marcina Orlickiego w związku z Wyrokiem Sądu Najwyższego w sprawie tzw. niedoubezpieczenia, czyli zmniejszania przez firmy ubezpieczeniowe odszkodowania, odpowiednio do zaniżonej wartości ubezpieczonej rzeczy, mimo że mieści się w kwocie ubezpieczenia.

Więcej 

1 września 2016

NOWY PARTNER SMM LEGAL – DR HAB. MARCIN ORLICKI, PROF. UAM. RADCA PRAWNY

Z dumą ogłaszamy, że od września 2016 r. grono partnerów SMM Legal powiększyło się o dotychczasowego szefa Departamentu Prawa Ubezpieczeń Gospodarczych kancelarii - dr hab. Marcina Orlickiego, profesora nadzwyczajnego UAM. 

 

Więcej 

16 sierpnia 2016

Partnerzy Zarządzający SMM Legal - powołani do Zespołu ds. Prostej Spółki Akcyjnej (PSA)

Miło nam ogłosić, iż Partnerzy Zarządzający SMM Legal – prof. UAM dr hab. Maciej Mataczyński oraz prof. UAM dr hab. Tomasz Sójka zostali powołani do działającego przy Ministerstwie Rozwoju Zespołu ds. Prostej Spółki Akcyjnej (PSA).

Więcej 

1 lipca 2016

NOWY PARTNER SMM LEGAL – ADWOKAT JOANNA MATCZUK, LL.M.

Miło nam ogłosić, że z początkiem lipca 2016 r. do grona zespołu kancelarii jako nowy partner SMM Legal dołącza pani Mecenas Joanna Matczuk. Wraz z dr. hab. Rafałem Sikorskim pokieruje pracami w Departamencie własności intelektualnej.

Więcej 

23 czerwca 2016

PROF. MACIEJ MATACZYŃSKI SĘDZIĄ SĄDU POLUBOWNEGO PRZY KRAJOWYM DEPOZYCIE PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH S.A.

Partner Zarządzający SMM Legal – prof. UAM dr hab. Maciej Mataczyński  został powołany przez Ministra Skarbu Państwa do pełnienia funkcji sędziego Sądu Polubownego przy Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A.

Więcej 

15 czerwca 2016

PROF. TOMASZ SÓJKA NA 6th CECL CONFERENCE COMPANY LAW REFORM IN CENTRAL AND EASTERN EUROPE

W dniach 09-10 czerwca br. w Warszawie w siedzibie GPW odbyła się międzynarodowa Konferencja ekspercka „6th CECL Conference Company Law Reform in Central and Eastern Europe” organizowana przez Instytut Allerhanda oraz przez Centre for European Company Law (CECL). Jednym z prelegentów był partner zarządzający SMM Legal – prof. UAM dr hab. Tomasz Sójka.

Więcej 

13 czerwca 2016

KODEKS CYWILNY. TOM II. KOMENTARZ DO ART. 450-1088 POD RED. PROF. DRA HAB. MACIEJA GUTOWSKIEGO JUŻ NA RYNKU

W ostatnich dniach na rynku literatury prawniczej w ramach serii Duże Komentarze Becka ukazał się Kodeks cywilny. Tom II. Komentarz do art. 450-1088, pod redakcją prof. dra hab. Macieja Gutowskiego. W gronie autorów również prawnicy SMM LEGAL.

Więcej 

9 czerwca 2016

PRAWNICY SMM LEGAL PRELEGENTAMI PODCZAS KONFERENCJI NAUKOWEJ W WILNIE

W dniach 2-3 czerwca 2016 r. w Wilnie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa dla młodych naukowców pt. „SOCIAL TRANSFORMATIONS IN CONTEMPORARY SOCIETY 2016 (STICS 2016)” dotycząca przemian społecznych we współczesnym społeczeństwie.

Więcej 

8 czerwca 2016

DR HAB. SIKORSKI ORGANIZATOREM MIĘDZYNARODOWEGO SEMINARIUM NAUKOWEGO DOT. PRAWA PATENTOWEGO NA WPiA UAM

W dniach 02-03.VI.2016 w Collegium Iuridicum Novum na Wydziale Prawa i Administracji UAM miało miejsce organizowane przez Partnera SMM Legal dra hab. Rafała Sikorskiego międzynarodowe seminarium naukowe dotyczące zagadnienia roszczeń o zaniechanie w prawie patentowym „"Injunctions in Patent Law".

Więcej 

19 maja 2016

DR MACIEJ DYBOWSKI WSPÓŁAUTOREM NAJNOWSZEGO KOMENTARZA DO KONSTYTUCJI RP

W ostatnich dniach na rynku literatury prawniczej nakładem Wydawnictwa C.H.Beck ukazał się dwutomowy Komentarz do Konstytucji RP pod redakcją naukową prof. Marka Safjana oraz prof. Leszka Boska. W gronie autorów znalazł się również dr Maciej Dybowski – specjalista Kancelarii Sójka Maciak Mataczyński.

Więcej 

11 maja 2016

SMM LEGAL PARTNEREM GENERALNYM KONKURSÓW W RAMACH KONGRESU ENVICON WATER

W dniach 10 - 11 maja 2016 r. w Bydgoszczy odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowego Kongresu Branży Wod-Kan ENVICON Water. To prestiżowe wydarzenie stało się okazją do przedyskutowania rozwiązań i strategii w gospodarce wodno-ściekowej w kraju oraz oczekiwań Unii Europejskiej wobec Polski.

Więcej 

28 kwietnia 2016

GGI EUROPEAN REGIONAL CONFERENCE W WARSZAWIE 21-24.IV.2016 r. - PODSUMOWANIE

W dniach 21-24 kwietnia 2016 r. po raz pierwszy w Warszawie w Hotelu InterContinental miała miejsce międzynarodowa prestiżowa Konferencja GGI EUROPEAN REGIONAL CONFERENCE. Głównym organizatorem była Geneva Group International (GGI) – jedna z wiodących na świecie globalnych organizacji zrzeszająca niezależne firmy prawnicze, księgowe, podatkowe i audytorsko-doradcze.

Więcej 

26 kwietnia 2016

SMM GŁÓWNYM PARTNEREM MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ REGULACJE PRAWNE W ZAKRESIE ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII W POLSCE I W NIEMCZECH

W dniu dzisiejszym na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczyna się Międzynarodowa Konferencja Naukowa Regulacje prawne w zakresie odnawialnych źródeł energii  w Polsce i w Niemczech. Kancelaria Sójka Maciak Mataczyński jest Głównym Partnerem tego wydarzenia.

Więcej 

21 kwietnia 2016

SMM WŚRÓD GOSPODARZY GGI EUROPEAN REGIONAL CONFERENCE W WARSZAWIE

W dniu dzisiejszym w Warszawie rozpoczyna się GGI EUROPEAN REGIONAL CONFERENCE organizowana przez GGI – prestiżową i jedną z wiodących na świecie globalnych organizacji – Geneva Group International zrzeszającą niezależne firmy prawnicze, księgowe, podatkowe i audytorsko-doradcze. Kancelaria Sójka Maciak Mataczyński jako członek GGI należy do grona gospodarzy tego wydarzenia. 

Więcej 

19 kwietnia 2016

KOLEJNY AWANS SMM LEGAL W RANKIGU KANCELARII PRAWNICZYCH 2016 RZECZPOSPOLITEJ CZYLI KONFITURY SĄ W WARSZAWIE

Z dumą ogłaszamy, że kolejny rok obecności Kancelarii Sójka Maciak Mataczyński Adwokaci sp. k. na polskim rynku usług prawniczych został ponownie doceniony w najbardziej prestiżowym branżowym rankingu kancelarii prawniczych organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita.

Więcej 

14 kwietnia 2016

SMM LEGAL KOLEJNY ROK Z RZĘDU Z REKOMENDACJAMI W RANKINGU LEGAL 500

Tegoroczny ranking branżowy THE LEGAL 500 po raz kolejny rekomenduje Kancelarię SMM LEGAL. W tej edycji rankingu wyróżnienie przyznano aż w trzech kategoriach.

Więcej 

23 marca 2016

KOLEJNY DOKTOR NAUK PRAWNYCH W ZESPOLE SMM LEGAL

Z dumą informujemy, że w dniu 16 marca br. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach nadał stopień doktora nauk prawnych Partnerowi naszej Kancelarii – Jarosławowi Bełdowskiemu.

Więcej 

16 marca 2016

PARTNER SMM LEGAL – ADWOKAT MARCIN CZARNECKI W GRONIE EKSPERTÓW NA OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI POŚWIĘCONEJ SŁUŻEBNOŚCI PRZESYŁU

W dniach 14-15 marca br. w Warszawie odbyła się konferencja dot. Problematycznych aspektów funkcjonowania służebności przesyłu poświęcona instytucji prawnej służebności przesyłu. W gronie ekspertów znalazł się Partner SMM Legal – adwokat Marcin Czarnecki, który zaprezentował wykład na temat Pasów eksploatacyjnych (czym są, jak je rozumieć, relacje właściciel – przedsiębiorstwo w kontekście roszczenia o bezumowne korzystanie z nieruchomości).

Więcej 

15 marca 2016

NAJLEPSI PRACUJĄ DLA NAS PONIEWAŻ MY PRACUJEMY DLA NAJLEPSZYCH – O SUKCESACH NASZYCH APLIKANTÓW

Ogromnie nam miło poinformować Państwa o ostatnich sukcesach naszych aplikantów.

Z dumą ogłaszamy, że praca magisterska naszej aplikantki radcowskiej Patrycji Jaworskiej - Piszkiewicz pt. Zakaz publikacji jako sposób zabezpieczenia roszczeń  w sprawach o ochronę dóbr osobistych, napisana pod kierunkiem prof. UAM dr hab. Pawła Grzegorczyka,

Więcej 

18 lutego 2016

ARTYKUŁ J. BEŁDOWSKIEGO W NAJNOWSZYM NUMERZE „RADCY PRAWNEGO”

W najnowszym numerze dwumiesięcznika Samorządu Radców Prawnych partner SMM Legal - Jarosław Bełdowski w artykule pt. "O cudzie nad Wisłą" komentuje bardzo dobre wyniki Polski w raporcie Doing Business publikowanym corocznie przez Bank Światowy. Zapraszamy do lektury.

Więcej 

1 lutego 2016

SMM LEGAL WŚRÓD WYRÓŻNIONYCH W I RANKINGU KANCELARII REGULACYJNYCH 2016 POLITYKA INSIGHT

Z dumą informujemy, że Kancelaria Sójka Maciak Mataczyński Adwokaci sp. k. znalazła się w wąskim gronie wyróżnionych w I Rankingu kancelarii regulacyjnych 2016 zorganizowanym przez ekspertów z Centrum Analitycznego Polityka Insight. To pierwszy taki ranking jakościowy kancelarii prawnych na polskim rynku. SMM Legal wyróżniono spośród kancelarii zajmujących się praktyką telekomunikacyjną.

Więcej 

18 stycznia 2016

PARTNER SMM LEGAL JAROSŁAW BEŁDOWSKI W POLSKIM RADIU O NOWYM PRAWIE RESTRUKTURYZACYJNYM

12.01.2016 r. na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia odbyła się dyskusja dot. obowiązującego od początku roku nowego Prawa restrukturyzacyjnego. W gronie ekspertów znalazł się Partner Kancelarii Jarosław Bełdowski, który pracował w Zespole Ministra Sprawiedliwości ds. Nowelizacji Prawa Upadłościowego i Naprawczego.

Więcej 

14 grudnia 2015

DR HAB. RAFAŁ SIKORSKI NA KONFERENCJI NAUKOWEJ W DELHI, INDIE

W dniach 15-17 grudnia 2015 roku partner kancelarii dr hab. Rafał Sikorski weźmie udział w konferencji naukowej The Fourth Global Congress on IP and the Public Interest, która odbędzie się w Delhi, Indie.

Więcej 

10 listopada 2015

MECENAS PRZEMYSŁAW MACIAK NA ŻYWO W DEBACIE DNIA PIERWSZEGO PROGRAMU POLSKIEGO RADIA

09.XI.2015 r. na ogólnopolskiej antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia, w ramach audycji "Debata dnia Jedynki" miała miejsce dyskusja poświęcona Ustawie o leczeniu niepłodności, regulującej przeprowadzanie procedury in vitro, która weszła w życie od 01.XI.br.

Więcej 

9 listopada 2015

EKSPERCKI KOMENTARZ P. MACIAKA W TVN 24

04 listopada na kanale informacyjnym TVN24(jednocześnie na jego portalu internetowym) pojawił się materiał reporterski w bulwersującej nie tylko poznańską opinię publiczną sprawie matki, która regularnie publicznie upijała się podczas ciąży, a w konsekwencji urodziła pijane dziecko. Materiał został opatrzony eksperckim komentarzem Partnera Kancelarii - Przemysława Maciaka dotyczącym bezkarności podobnych zachowań.

Więcej 

26 października 2015

WYKŁAD PROF. MATACZYŃSKIEGO NA ZJEŹDZIE KATEDR PRAWA PRYWATNEGO MIĘDZYNARODOWEGO W KATOWICACH

Prof. Maciej Mataczyński wygłosił podczas odbywającego się w dn. 23-24 października 2014 r., w Katowicach, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego zjazdu Katedr Prawa Prywatnego Międzynarodowego referat pt. Przepisy wymuszające swoje zastosowanie w prawie prywatnym międzynarodowym.

 

 

Więcej 

19 października 2015

NOWY EKSPERT W KANCELARII SÓJKA MACIAK MATACZYŃSKI

Od października do grona prawników Kancelarii dołączyła r.pr. Alicja Ostanek, zajmująca się głównie doradztwem prawnym dla podmiotów sektora transportu kolejowego obejmującym w szczególności kwestie dotyczące regulacji rynku transportu kolejowego oraz realizacji obowiązków nałożonych przepisami prawa kolejowego.

Więcej 

8 października 2015

JAROSŁAW BEŁDOWSKI NA EUROPEJSKIM KONGRESIE LOGISTYCZNYM ONECARGO W KATOWICACH

W dniach 05-06.X.2015 r. w Katowicach odbył się Pierwszy Europejski Kongres Logistyczny ONECARGO. To największe międzynarodowe spotkanie branży logistycznej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Więcej 

28 września 2015

PARTNERZY KANCELARII NA X JUBILEUSZOWYM ZJEŹDZIE KATEDR PRAWA HANDLOWEGO W RZESZOWIE

W dniach 24-25 września 2015 r. w Rzeszowie odbył się X Jubileuszowy Zjazd Katedr Prawa Handlowego pt. Tendencje reformatorskie w prawie handlowym. W zjeździe uczestniczyli partnerzy kancelarii.

Więcej 

21 września 2015

Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Ekonomicznej Analizy Prawa w Wiedniu.

W dniach 17-19 września w Wiedniu odbyła się 32 doroczna konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Ekonomicznej Analizy Prawa. Brał w niej udział Partner Kancelarii , Jarosław Bełdowski, który przewodniczył sesji oraz przedstawił dwie prezentacje: z zakresu Economic Enforcement of International Law oraz Fiscal and institutional determinants of long-term government bond yield spreads in the EU countries.

Więcej 

15 września 2015

WYKŁAD PROF. MACIEJA MATACZYŃSKIEGO NA KONFERENCJI W WIEDNIU

W dniach 10-11 września 2015 r. w Wiedniu, na Wirtschaft Universität odbyła się konferencja zorganizowana przez wiedeński Wirtschaft Universität i European Company and Financial Law Review. Podczas konferencji prof. Maciej Mataczyński wygłosił referat pt. General Meetings in European Model Company Act from the perspective of Polish law.

Więcej 

20 sierpnia 2015

NOWY EKSPERT W ZESPOLE PRAWA TELEKOMUNIKACYJNEGO

Z początkiem sierpnia 2015 r. zespół prawa telekomunikacyjnego Kancelarii zarządzany przez mec. Joannę Łabudzką został wzmocniony przez kolejnego eksperta w tej dziedzinie – radcę prawnego Ilonę Bartuzi – Bielak.

 

Więcej 

30 lipca 2015

SPECJALIŚCI KANCELARII SÓJKA MACIAK MATACZYŃSKI DORADCĄ W JEDNEJ Z NAJWAŻNIEJSZYCH TRANSAKCJI SEKTORA TELEKOMUNIKACYJNEGO W 2015 ROKU

Specjaliści z Kancelarii Sójka Maciak Mataczyński doradzali Netia S.A. podczas procesu nabycia od PKP S.A. udziałów w spółce TK Telekom sp. z o.o. oraz w procesie związanym z finansowaniem tej transakcji. Pracami zespołu M&A Kancelarii kierowali Partnerzy - profesorowie UAM Tomasz Sójka i Maciej Mataczyński. Zespół Banking & Finance zajmujący się finansowaniem nabycia udziałów pracował pod kierownictwem mec. Marii Bysiewicz i mec. Jakuba Krzemienia.

Więcej 

28 lipca 2015

PARTNER SMM DORADCĄ MINISTRA SKARBU PAŃSTWA W PROCESIE LEGISLACYJNYM USTAWY O KONTROLI NIEKTÓRYCH INWESTYCJI

Partner Kancelarii - prof. Maciej Mataczyński był doradcą Ministra Skarbu Państwa w procesie legislacyjnym ustawy o kontroli niektórych inwestycji, której celem jest ochrona strategicznych polskich spółek (z sektorów gazowego, elektroenergetycznego, chemicznego, petrochemicznego i zbrojeniowego) przed wrogim przejęciem.

Więcej 

10 lipca 2015

NOWY ARTYKUŁ DOT. NIEMIECKIEGO PRAWA ANTYMONOPOLOWEGO PRZYGOTOWANY W RAMACH GERMAN DESK KANCELARII

W Internetowym Kwartalniku Antymonopolowym i Regulacyjnym (IKAR) ukazał się nowy artykuł na temat podejścia niemieckiego Bundeskartellamt do tzw. koncentracji eksterytorialnych. Autorem artykułu jest Wojciech Łyszczarz - członek German Desk Kancelarii.

Więcej 

18 czerwca 2015

DR HAB. RAFAŁ SIKORSKI NA „PATENT PLEDGES SYMPOSIUM 2015” W WASZYNGTONIE

12 czerwca 2015 Partner Kancelarii - dr hab. Rafał Sikorski jako jedyny specjalista z Polski znalazł się w międzynarodowym gronie uczestników konferencji naukowej „Patent Pledges Symposium 2015”, która odbyła się w Waszyngtonie na American Univerisity, Washington School of Law.

Więcej 

8 czerwca 2015

WKRÓTCE WAŻNE MIĘDZYNARODOWE WYDARZENIA NAUKOWE Z UDZIAŁEM DRA HAB. RAFAŁA SIKORSKIEGO

W nadchodzących dniach będą miały miejsce dwa znaczące wydarzenia naukowe w dziedzinie prawa własności intelektualnej o wymiarze międzynarodowym z udziałem Partnera SMM Legal – dra hab. Rafała Sikorskiego.

Więcej 

4 maja 2015

NOWY PARTNER I SZEF DEPARTAMENTU PRAWA ADMINISTRACYJNEGO W KANCELARII

Od maja do grona partnerów Kancelarii Sójka Maciak Mataczyński dołączył dr Jędrzej Bujny.

Doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Radca prawny o wieloletnim doświadczeniu w obsłudze podmiotów z sektora administracji publicznej i w kierowaniu zespołem obsługującym podmioty funkcjonujące w branży wodociągowo-kanalizacyjnej, gospodarki odpadami oraz odnawialnych źródeł energii.

Więcej 

4 maja 2015

NOWY PARTNER W KANCELARII SÓJKA MACIAK MATACZYŃSKI

Od maja do grona partnerów Kancelarii Sójka Maciak Mataczyński dołączyła Maria Bysiewicz, ekspert w zakresie doradztwa w transakcjach M&A oraz w procesach inwestycyjnych.

Doradzała między innymi w transakcji nabycia większościowego pakietu akcji jednego z czołowych polskich towarzystw ubezpieczeniowych, przejęcia zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, zbycia grupy spółek z branży motoryzacyjnej, a także procesach inwestycyjnych jednej z największych światowych firm z branży spożywczej, jak również licznych transakcjach sprzedaży i przekształceń przedsiębiorstw.

Więcej 

27 kwietnia 2015

WYKŁAD PROF. MACIEJA MATACZYŃSKIEGO NA KONFERENCJI W SZWAJCARII

W dniach 22-24 kwietnia 2015 r., w Lugano (Szwajcaria) odbyła się konferencja pt. „The Nature and Governance of the corporation”,  organizowana przez World Interdisciplinary Network for Institutional Research (WINIR), na Università della Svizzera italiana. Na konferencji tej prof. Maciej Mataczyński wygłosił referat pt. ‘National Champions’ between Corporate and Political Governance’.

Więcej 

16 kwietnia 2015

Wystąpienie mec. Sikorskiego na I Polskim Kongresie Prawa Konkurencji w Warszawie

Dnia 15.04.2015r. dr hab. R. Sikorski na I Polskim Kongresie Prawa Konkurencji organizowanym przez Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych w Centrum Konferencyjnym UOKiK w Warszawie wygłosi referat pt. "Przedawnienie roszczeń odszkodowawczych w ramach prywatnoprawnego egzekwowania prawa konkurencji na tle nowej dyrektywy UE oraz regulacji państw członkowskich i prawa polskiego" w ramach panelu dot. Prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji .

Więcej 

13 kwietnia 2015

WYKŁAD DRA HAB. RAFAŁA SIKORSKIEGO NA UJ W KRAKOWIE

W piątkowe południe 10 kwietnia 2015 r. dr hab. R. Sikorski wystąpił z wykładem na temat "Sporów wokół dozwolonego użytku prywatnego" w ramach cotygodniowych, otwartych "piątkowych" zebrań naukowych organizowanych przez Katedrę Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej 

10 kwietnia 2015

LEGAL 500 ponownie rekomenduje Kancelarię

Kancelaria została ponownie wyróżniona w corocznym rankingu THE LEGAL 500 -  prestiżowym zestawieniu kancelarii prawniczych, gdzie wyróżnienia oparte są na rekomendacjach Klientów Kancelarii oraz innych firm prawniczych.

Więcej 

31 marca 2015

WYSTĄPIENIE DRA JACKA DYBIŃSKIEGO PODCZAS OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ W WARSZAWIE

Dnia 27 marca 2015 r. w Warszawie dr Jacek Dybiński wygłosił referat na temat reformy polskich zasad ładu korporacyjnego oraz uczestniczył w panelu dyskusyjnym podczas ogólnopolskiej konferencji naukowej "Prawo spółek i ład korporacyjny w perspektywie wyzwań współczesnego obrotu gospodarczego” na Uniwersytecie Warszawskim.

Więcej 

23 marca 2015

MECENAS PIOTR RUCHAŁA NA OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ "WSPÓŁCZESNE WYZWANIA PRAWA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ".

W dniach 20-21 III 2015 roku we Wrocławiu miała miejsce ogólnopolska konferencja naukowa "Współczesne wyzwania prawa własności intelektualnej" organizowana przez Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Więcej 

19 marca 2015

PARTNER KANCELARII JAROSŁAW BEŁDOWSKI W PROGRAMIE EKG RADIA TOK FM

Dnia 18 marca 2015r. Partner Kancelarii Jarosław Bełdowski gościł w wydaniu programu EKG radia TOK FM. W trakcie audycji dokonano analizy projektu ustawy o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw.

Więcej 

16 lutego 2015

Partner Kancelarii Jarosław Bełdowski na konferencji w Rotterdamie

Dnia 13 lutego Partner Kancelarii Jarosław Bełdowski wygłosił koreferat w ramach konferencji naukowej Midterm meeting programu European Master in Law and Economics w Rotterdamie.

Więcej 

20 stycznia 2015

Jarosław Bełdowski gościem "Raportu gospodarczego" w Radiu TOK FM.

W piątek 16.01.2015r. Partner Kancelarii Jarosław Bełdowski był gościem "Raportu gospodarczego" w Radiu TOK FM. Przedmiotem audycji była ocena krajobrazu gospodarczego po decyzji Szwajcarskiego Narodowego Banku o porzuceniu progu walutowego.

Więcej 

19 stycznia 2015

NOWI EKSPERCI W ZESPOLE PRAWA TELEKOMUNIKACYJNEGO

Od stycznia do grona prawników Kancelarii dołączyli nowi eksperci prawa telekomunikacyjnego:

 

Więcej 

12 stycznia 2015

NOWY PRAWNIK W KANCELARII

Miło nam poinformować, że od stycznia 2015 r. do grona prawników Kancelarii dołączyła r. pr. Magdalena Michalska, która doradza klientom w zakresie przeciwdziałania wprowadzania do obrotu towarów naruszających prawa ochronne na znaki towarowe. Reprezentuje klientów w sprawach cywilnych, celnych i karnych, których przedmiotem jest obrót towarami podrobionymi.

Więcej 

3 grudnia 2014

Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla mec. Sikorskiego

Partner Kancelarii dr hab. Rafał Sikorski otrzymał nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za rozprawę habilitacyjną „Funkcjonowanie zasobów patentowych w prawie konkurencji Unii Europejskiej”

Więcej 

9 listopada 2014

DR HAB. RAFAŁ SIKORSKI NA III MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI COPYCAMP

W dniach 06-07.XI.2014 r. w Warszawie miała miejsce trzecia edycja Międzynarodowej Konferencji CopyCamp, poświęconej społecznym i ekonomicznym aspektom prawa autorskiego.

Więcej 

6 listopada 2014

WYKŁAD JAROSŁAWA BEŁDOWSKIEGO OTWORZYŁ VI KONGRES INSO 2014

Dnia 04.XI.2014 r. odbył się VI Polski Kongres Prawa Upadłościowego i Naprawczego organizowany prze Instytut Allerhanda. Wykład otwarcia pt. „Skutki ekonomiczne liberalizacji upadłości konsumenckiej” wygłosił Partner kancelarii Jarosław Bełdowski.

Więcej 

4 listopada 2014

PROF. TOMASZ SÓJKA PONOWNIE GOŚCIEM EKG W TOK FM

Dnia 04.11.2014r. Partner Zarządzający kancelarii prof. Tomasz Sójka był jednym z gości nadawanego na żywo programu EKG w radiu TOK FM. W pierwszej części audycji odniósł się sceptycznie do przedwyborczej propozycji Ministra Gospodarki programu kompensacji dla spłacających kredyty we frankach szwajcarskich.

Więcej 

30 października 2014

JAROSŁAW BEŁDOWSKI NA ANTENIE POLSKIEGO RADIA O WYNIKACH DOING BUSINESS 2015

29.10.2014 r. Partner kancelarii Jarosław Bełdowski wziął udział w dyskusji ekspertów podsumowującej wyniki rankingu Banku Światowego Doing Business 2015 nadawanej w Pulsie Gospodarki na antenie Polskiego Radia.

Więcej 

30 października 2014

JAROSŁAW BEŁDOWSKI KOMENTUJE W PULSIE BIZNESU AWANS POLSKIEJ GOSPODARKI W RANKINGU BANKU ŚWIATOWEGO DOING BUSINESS

W dzisiejszym wydaniu Pulsu Biznesu (29.10.2014 r.) ukazał się artykuł pt.„Polska wreszcie lubi się z biznesem”, podsumowujący historyczny awans polskiej gospodarki w prestiżowym rankingu Banku Światowego Doing Business.

Więcej 

24 października 2014

Ekspercki komentarz Partnera kancelarii Jarosława Bełdowskiego w Pulsie Biznesu.

W ostatnim weekendowym (24-26.10.2014 r.) wydaniu Pulsu Biznesu ukazał się artykuł analizujący problem niskiej innowacyjności polskiej gospodarki pt. „Polska przegrywa technologiczny wyścig”.

Więcej 

20 października 2014

Mec. Mataczyński w zespole ekspertów działających przy Ministrze Skarbu Państwa

Dnia 8 lipca 2014 r. Partner Kancelarii prof. Maciej Mataczyński został powołany przez Ministra Skarbu Państwa do zespołu ekspertów prawa spółek działającego w dziedzinie prawa cywilnego, handlowego i gospodarczego. W skład zespołu wchodzą wybitni przedstawiciele siedmiu najlepszych Polskich uczelni publicznych.

Więcej 

17 października 2014

Mec. Mataczyński najlepszy w Wielkopolsce wg Forbesa

Uprzejmie informujemy, że prof. UAM dr hab. Maciej Mataczyński został zwycięzcą prestiżowego konkursu Profesjonaliści Forbesa 2014 w kategorii Adwokaci w Wielkopolsce. Celem tego konkursu jest wyłonienie najlepszych specjalistów zawodów zaufania publicznego w Polsce.

Więcej 

15 października 2014

WYSTĄPIENIE DRA HAB. RAFAŁA SIKORSKIEGO W RAMACH SZKOLEŃ UP RP

Dnia 14.10.2014r.  w Warszawie Partner Kancelarii dr hab. Rafał Sikorski zainaugurował swoim wykładem pt. "Prawo własności intelektualnej a zasada terytorializmu" organizowane przez Urząd Patentowy RP szkolenie z zakresu ochrony własności intelektualnej, skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw oraz instytucji otoczenia biznesu.

Więcej 

14 października 2014

KOMENTARZ MEC. MACIAKA W GŁÓWNYM WYDANIU FAKTÓW TVN

W sobotnim głównym wydaniu Faktów TVN zamieściła wypowiedź Partnera Zarządzającego Kancelarii adw. Przemysława Maciaka na temat prawa obywateli do ochrony swojej prywatności w kontekście udostępnianego mieszkańcom Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w lokalnej telewizji kablowej zapisu z kamer monitoringu osiedlowego.

Więcej 

10 października 2014

KOMENTARZE MEC. CZECHA I SKUTECZNA INTERWENCJA DZIENNIKARSKA TELESKOPU

02.10.2014 r. oraz 09.10.2014 r. lokalne media publiczne - Teleskop w TVP Info - nadały reportaż o ciężko chorym umysłowo mężczyźnie z Owińsk (gmina Czerwonak), na którego 8 lat temu gminni urzędnicy nałożyli bardzo wysoką karę za ścięcie bez zezwolenia jarzębiny w przydomowym ogródku.

Więcej 

7 października 2014

NOWA PUBLIKACJA WSPÓŁAUTORSTWA DR HAB. RAFAŁA SIKORSKIEGO

Konfederacja Lewiatan – Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan w podsumowaniu niedawno zakończonej, realizowanej w ramach finansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu "Konkurencyjność Arbitrażu" konferencji pt. „Diagnoza Arbitrażu. Funkcjonowanie prawa o arbitrażu i kierunki postulowanych zmian” wydało publikację naukową pod redakcją dr Beaty Gessel-Kalinowskiej vel Kalisz pod tym samym tytułem.

Więcej 

3 października 2014

WYROK W GŁOŚNEJ SPRAWIE PROF. DR HAB. N. MED. KRZYSZTOFA DREWS

Dnia 03 października br. przed Sądem Okręgowym w Poznaniu zapadł uniewinniający wyrok w głośnej sprawie śmierci pacjentki i jej nienarodzonych dzieci w szpitalu ginekologiczno-położniczym w Poznaniu, przy ul. Polnej. Partnerzy Kancelarii - mec. Przemysław Maciak i mec. Krzysztof Urbańczak reprezentowali Prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Drews.

Więcej 

3 października 2014

„WPŁYW SYSTEMU PATENTU JEDNOLITEGO NA SYTUACJĘ PRAWNĄ PODMIOTÓW W POLSCE”

Dnia 3 października br. Partner Kancelarii dr hab. Rafał Sikorski wziął udział w debacie naukowej pt. „Wpływ systemu patentu jednolitego na sytuację prawną podmiotów w Polsce”, która odbywa się w ramach konferencji organizowanej przez katedrę Prawa Własności Intelektualnej i Dóbr Niematerialnych WPiA Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej 

30 września 2014

Prof. Maciej Mataczyński na konferencji w Katowicach

Dnia 30 września 2014 r., w Katowicach, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego prof. Maciej Mataczyński wygłosił referat pt. Przepisy ograniczające dziedziczenie na tle art. 30 rozporządzenia nr 650/2012 w ramach konferencji poświęconej rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 650/2012 z dnia 4 lipca 2012 r., w sprawie jurysdykcji, prawa właściwego, uznawania i wykonywania orzeczeń, przyjmowania i wykonywania dokumentów urzędowych dotyczących dziedziczenia oraz w sprawie ustanowienia europejskiego poświadczenia spadkowego.

Więcej 

27 września 2014

Partnerzy Kancelarii na V Ogólnopolskim Zjeździe Cywilistów w Poznaniu

W dniach 26-27 września br. w Poznaniu odbył się V Ogólnopolski Zjazd Cywilistów organizowany przez Katedrę Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Kancelaria była partnerem tego wydarzenia.

Więcej 

25 września 2014

PROF. TOMASZ SÓJKA GOŚCIEM AUDYCJI EKG W RADIU TOK FM

24 września Partner Kancelarii prof. Tomasz Sójka wraz z prof. Marianem Gorynią oraz prof. Wacławem Jarmołowiczem gościł na żywo w programie EKG nadawanym w radiu TOK FM. Rozmowa poświęcona była bieżącym zagadnieniom gospodarczym m.in. sytuacji polskiego sektora węglowego oraz poznańskiego rynku pracy.

Więcej 

23 września 2014

Prof. Maciej Mataczyński na konferencji w Warszawie

Dnia 23 września 2014 r. w Warszawie, w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, prof. Maciej Mataczyński zabrał głos w dyskusji poświęconej charakterowi prawnemu rozporządzenia udziałem w spółce osobowej oraz dziedziczeniu tegoż udziału, w ramach konferencji pt. Dylematy spójności Kodeksu spółek handlowych z Kodeksem cywilnym oraz Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym, organizowanej wspólnie przez Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk i Wydział Prawa i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Więcej 

22 września 2014

WYPOWIEDŹ PARTNERA KANCELARII W PULSIE BIZNESU

22 września br. w Pulsie Biznesu ukazał się artykuł autorstwa Jacka Kowalczyka komentujący polski system zakładania spółek z o.o. w kontekście ostatnich wyników badań Banku Światowego („Start w biznesie musi być łatwy”).

Więcej 

21 września 2014

Konferencja naukowa z okazji XX-lecia „Prawa Asekuracyjnego”

Prof. UAM dr hab. Marcin Orlicki wygłosił referat podczas konferencji naukowej pt. „Węzłowe problemy ubezpieczeń” zorganizowanej pod patronatem naukowym Wydziałów Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Łódzkiego.

Więcej 

21 września 2014

Mec. Sikorski prelegentem na konferencji Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan

Partner Kancelarii adw. dr hab. Rafał Sikorski był prelegentem na Konferencji „Diagnoza Arbitrażu. Funkcjonowanie prawa o arbitrażu i kierunki postulowanych zmian”.

Więcej 

17 września 2014

WYKŁAD MEC. SIKORSKIEGO NA KONFERENCJI W CEDZYNIE K/KIELC

Dnia 16 września br. dr hab. Rafał Sikorski wygłaszał w Cedzynie k/ Kielc wykład pt. „Zastosowanie zasobów patentowych w procesie transferu Technologii” w ramach 33 Seminarium Naukowego Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych w Cedzynie.

Więcej 

27 sierpnia 2014

WARSZTATY DOTYCZĄCE PZP DLA SIDIR

26 sierpnia br. specjalistka od prawa zamówień publicznych Kancelarii Sójka & Maciak, Magdalena Ignaszak -€“ Drozdowska, współprowadziła w Warszawie organizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców warsztaty pt.: "Korzystanie z zasobów podmiotów trzecich oraz tajemnica przedsiębiorstwa w Ustawie Prawo Zamówień Publicznych, w świetle najnowszego orzecznictwa Krajowej Izby Odwoławczej”.  

Więcej 

26 sierpnia 2014

WYPOWIEDZI PARTNERÓW KANCELARII W PULSIE BIZNESU

25 sierpnia br. w Pulsie Biznesu ukazał się artykuł traktujący o opieszałości polskiego sądownictwa gospodarczego pt. „Zardzewiała machina sprawiedliwości” autorstwa Jacka Kowalczyka.

Więcej 

28 lipca 2014

KOMENTARZ MECENASA CZECHA W WTK I NA epoznan.pl

25 lipca lokalne media – telewizja WTK oraz portal epoznan.pl - zamieściły komentarz ekspercki Partnera Kancelarii Mecenasa Aleksandra Czecha w toczącej się przed Sądem sprawie poznańskich anarchistów oskarżonych o udział w nielegalnej manifestacji jesienią ubiegłego roku. Mecenas wyjaśnił na czym polega toczące się postępowanie sądowe oraz wskazał prawdopodobne zagrożenie karne.

Więcej 

22 lipca 2014

KOMENTARZ EKSPERCKI MECENAS BILSKIEJ W WTK

21 lipca 2014 r. Program informacyjny poznańskiej telewizji WTK „PULS DNIA” w związku z podwyżką opłat za dzierżawę gruntów i pojawiającymi się niejasnościami w kwestiach własnościowych, wyemitował ekspercki komentarz mecenas Joanny Bilskiej wyjaśniający status prawny w zakresie własności nieruchomości wybudowanych na gruncie dzierżawionym od miasta.

Więcej 

21 lipca 2014

MECENAS CZECH NA ŻYWO W TVN 24

19 lipca 2014 r. Partner Kancelarii Radca prawny Aleksander Czech gościł na żywo w TVN 24. Jego komentarz ekspercki dotyczył głośnej w ostatnich dniach sprawy katastrofy Boeinga malezyjskich linii lotniczych, który rozbił się na terenie ogarniętej konfliktem zbrojnym wschodniej Ukrainy. 

Więcej 

17 lipca 2014

MECENAS CZECH GOŚCIEM „WYWIADU TELESKOPU”

16 lipca 2014 r. Partner Kancelarii Radca prawny Aleksander Czech był gościem nadawanego na żywo przez TVP Poznań „WYWIADU TELESKOPU”.

Więcej 

11 lipca 2014

MEC. MACIAK W GŁÓWNYM WYDANIU FAKTÓW TVN

Dnia 10 lipca 2014r. Partner Zarządzający Kancelarii adw. Przemysław Maciak w głównym wydaniu Faktów TVN wypowiedział się w temacie głośnego wyroku w sprawie policjantów z Poznania, którzy 10 lat temu przez pomyłkę postrzelili dwóch 19-latków.

Więcej 

7 lipca 2014

Nowy partner w kancelarii Sójka&Maciak

Od lipca do grona partnerów Kancelarii Sójka & Maciak dołączył Jarosław Bełdowski LL.M., ekspert w zakresie prawa bankowego z ponad 14 letnim doświadczeniem.

Więcej 

16 czerwca 2014

NOWY PORTAL SOLVENTIA

Dnia 16 czerwca 2014 r. uruchomiony został nowy portal SOLVENTIA, który stanowi brand grupy restrukturyzacji & upadłości kancelarii SÓJKA&MACIAK Adwokaci oraz firmy doradczej CMT-Advisory świadczącej usługi z zakresu corporate finance.

Więcej 

2 czerwca 2014

NOWA EKSPERCKA PRAKTYKA PRAWA TELEKOMUNIKACYJNEGO W KANCELARII

Od czerwca do Kancelarii Sójka & Maciak dołączyła wraz ze swoim zespołem mecenas Joanna Łabudzka – ekspert w dziedzinie telekomunikacji i praktyk z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze prawnej sektora łączności, w tym krajowych i międzynarodowych operatorów infrastrukturalnych, operatorów sieci wirtualnych, dostawców usług, organizacji i stowarzyszeń branżowych oraz organów regulacyjnych.

Więcej 

23 maja 2014

PROF. SÓJKA O REFORMIE PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH

Prof. UAM dr hab. Tomasz Sójka na prośbę Dziennika Gazety Prawnej oraz jej portalu  prawnik.pl skomentował szeroko kwestię reformy przepisów dotyczących papierów wartościowych. W swojej opinii prof. Sójka stwierdził, że gdyby mógł zmienić jeden przepis, byłby to art. 169 kodeksu cywilnego w zakresie, w jakim odnosi się on do papierów wartościowych.

Więcej