Aktualności

19 maja 2014

MEC. SÓJKA NA KONFERENCJI W LUKSEMBURGU

Prof. UAM dr hab. Tomasz Sójka - Partner Zarządzający Kancelarią w dniach 14-16 Maja 2014 r. brał udział w 31 Międzynarodowej Konferencji Prawa Finansowego w Luksemburgu. W trakcie konferencji poruszane zostały kwestie nadużyć na rynku finansowym w ujęciu transgranicznym oraz najnowszego orzecznictwa w tym zakresie.

Więcej 

9 maja 2014

MEC. SZADKOWSKI W GŁOWNYM WYDANIU FAKTÓW TVN

Dnia 9 maja 2014r. adw. Karol Szadkowski udzielił komentarza eksperckiego w głośnej  sprawie śmierci sześciomiesięcznej dziewczynki,  której rodzice korzystali z porad „znachora”. W trakcie wywiadu mec. Szadkowski wskazywał na możliwe karnoprawne kwalifikacje czynu „znachora” m.in. z ustawy o zawodzie lekarza, jak również kodeksu karnego.

Więcej 

29 kwietnia 2014

MEC. ORLICKI NA DRUGIM MIEJSCU W RANKINGU CHAMBERS & PARTNERS

Szef Departamentu Prawa Ubezpieczeń Gospodarczych Kancelarii Sójka&Maciak Adwokaci - Profesor UAM dr hab. Marcin Orlicki został sklasyfikowany w prestiżowym rankingu firm prawniczych działających w Europie - Chambers Europe jako drugi rekomendowany w Polsce specjalista w dziedzinie ubezpieczeń gospodarczych. Podstawą do przyznania wyróżnienia są rekomendacje uzyskane bezpośrednio od klientów oraz środowiska prawniczego.

Więcej 

14 kwietnia 2014

KANCELARIA PO RAZ KOLEJNY REKOMENDOWANA PRZEZ THE LEGAL 500

Pragniemy poinformować, że kancelaria SÓJKA&MACIAK – Adwokaci sp.k. została ponownie wyróżniona w corocznym rankingu - prestiżowym zestawieniu kancelarii prawniczych, rekomendowanych przez Klientów Kancelarii oraz inne firmy prawnicze – THE LEGAL 500.

Więcej 

11 kwietnia 2014

Komentarz ekspercki mec. Czecha dla TVP Poznań

Mec. Aleksander Czech  -  Partner Kancelarii Sójka & Maciak, dnia 10.04.2014r. udzielił komentarza eksperckiego na temat próby kwestionowania przez Miasto Poznań umów użyczenia samochodów, zawieranych na potrzeby zmniejszenia opłaty za korzystanie ze strefy ograniczonego postoju.

Więcej 

10 kwietnia 2014

Mec. Sikorski prelegentem na konferencji z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej

Partner Kancelarii adw. Rafał Sikorski był prelegentem na konferencji z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej „Patent na lek. Recepta na patent. O ochronie własności intelektualnej w farmacji”, która odbyła się 9 kwietnia 2014 r. w Warszawie. Dr hab. Rafał Sikorski przedstawił zagadnienia dot. ugód patentowych na rynku farmaceutycznym.

Więcej 

7 kwietnia 2014

Mec. Tomasz Sójka prelegentem na ogólnopolskiej konferencji w Lublinie

Prof. UAM dr hab. Tomasz Sójka w dniach 3-4 kwietnia 2014 r.był prelegentem na ogólnopolskiej konferencji Spółki z udziałem Skarbu Państwa w Lublinie. W trakcie konferencji Tomasz Sójka wygłosił referat dot. Prawa do informacji dominującego akcjonariusza spółki publicznej. 

Więcej 

7 kwietnia 2014

GGI European Regional Conference w Edynburgu

Partner Zarządzający adw. Przemysław Maciak oraz adw. Rafał Sikorski w dniach 03-06 kwietnia 2014 wzięli udział w konferencji GGI European Regional Conference w Edynburgu. W trakcie panelu dotyczącego własności intelektualnej dr hab. Rafał Sikorski wygłosił referat dla zgromadzonych członków GGI, który dotyczył "Patent Thickets and Patent Wars".

Więcej 

17 marca 2014

PRAWNICY KANCELARII NA POLSKIM KONGRESIE PRAWA RESTRUKTURYZACYJNEGO 2014

R.pr. Agnieszka Stenzel-Rosa oraz mec. Łukasz Jaśkowiak dnia 13 marca 2014 r. wzięli udział w Polskim Kongresie Prawa Restrukturyzacyjnego 2014 organizowanym przez Instytut Allerhanda.

Więcej 

20 lutego 2014

S&M PARTNEREM PRAWNYM KONCERTU PLACIDO DOMINGO

Kancelaria SÓJKA&MACIAK – Adwokaci sp.k. partnerem prawnym koncertu Placido Domingo w Poznaniu. Zespół prawników kancelarii zaangażowany jest w kompleksową obsługę prawną koncertu, pracował też przy negocjacjach umowy z prawnikami Domingo oraz zapewnia dalszą kompleksową obsługę prawną całego przedsięwzięcia.

Więcej 

10 lutego 2014

SÓJKA&MACIAK - Adwokaci sp.k. w GGI

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że Kancelaria SÓJKA&MACIAK – Adwokaci sp.k. jako pierwsza kancelaria prawna w Polsce dołączyła do grona członków prestiżowej
i jednej z wiodących na świecie globalnych organizacji – Geneva Group International (www.ggi.com), która zrzesza niezależne firmy prawnicze, księgowe, podatkowe i audytorsko-doradcze.

Więcej 

4 lutego 2014

Adw. Krzysztof Urbańczak został partnerem w Kancelarii Sójka& Maciak- Adwokaci

Miło nam poinformować, że do grona partnerów Kancelarii Sójka & Maciak - Adwokaci dołączył adw. Krzysztof Urbańczak, który kieruje departamentem prawa karnego.

Więcej 

4 lutego 2014

R. pr. Aleksander Czech został partnerem w Kancelarii Sójka& Maciak- Adwokaci

Miło nam poinformować, że do grona partnerów Kancelarii Sójka&Maciak-Adwokaci od  stycznia 2014 r. dołączył r.pr. Aleksander Czech. Doradza klientom w zakresie prawa handlowego i cywilnego.

Więcej 

29 stycznia 2014

PARTNERZY KANCELARII W ZESPOLE KOMISJI PRZY NRA

Partner Zarządzający Prof. UAM dr hab. Tomasz Sójka oraz dr hab. Rafał Sikorski zostali wybrani do zespołu komisji legislacyjnej przy NRA, gdzie wśród członków komisji jest m.in. były minister sprawiedliwości adw. dr hab. Zbigniew Ćwiąkalski. Ponadto mec. Sójka został wybrany również do zespołu komisji ds. prac parlamentarnych.

Więcej 

23 stycznia 2014

Wykład Prof. UAM dr hab. Tomasza Sójki dla pracowników UKNF

Prof. UAM dr hab. Tomasz Sójka – Partner Zarządzający Kancelarią S&M  przeprowadził w dniu 20 stycznia 2014 r. wykład na temat „Podwyższenie kapitału zakładowego w spółce publicznej”, dla pracowników Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

Więcej 

22 stycznia 2014

Dr hab. Rafal Sikorski brał udział w konsultacjach dla Ministerstwa

Szef departamentu własności intelektualnej dr hab. Rafał Sikorski wraz z zespołem wzięli udział w konsultacjach społecznych prowadzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczących reformy europejskiego prawa autorskiego.

Więcej 

14 stycznia 2014

Dr hab. R. Sikorski przygotował stanowisko dla Ministerstwa

Szef departamentu własności intelektualnej dr hab. Rafał Sikorski oraz mec. Piotr Ruchała brali udział w przygotowaniu stanowiska do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dot. założeń do projektu nowelizacji przepisów dot. odpowiedzialności karnej w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Więcej 

9 stycznia 2014

Marcin Orlicki profesorem UAM

Szef Departamentu Prawa Ubezpieczeń Gospodarczych Kancelarii - dr hab. Marcin Orlicki został zatrudniony na stanowisku Profesora UAM w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego.

Więcej 

9 stycznia 2014

Tomasz Sójka Profesorem UAM

Miło nam poinformować, że Partner Zarządzający Kancelarią - dr hab. Tomasz Sójka został zatrudniony na stanowisku Profesora UAM w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego.

Więcej 

5 grudnia 2013

mec. Orlicki na spotkaniu naukowym w Hamburgu

W dniu 4 lipca 2013r. w Hamburgu odbyło się polsko-niemieckie spotkanie naukowe zorganizowane przez Versicherngswissenschaftlicher Verein in Hamburg, na którym na zaproszenie dyrektora Katedry Prawa Ubezpieczeniowego UHH prof. Dr Roberta 

Więcej 

26 listopada 2013

HABILITACJA MEC. RAFAŁA SIKORSKIEGO

Dnia 19 listopada 2013r. uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, mec. Rafał Sikorski uzyskał stopień naukowy Doktora Habilitowanego Nauk

Więcej 

30 września 2013

JAROSŁAW BEŁDOWSKI KOMENTUJE W PULSIE BIZNESU AWANS POLSKIEJ GOSPODARKI W RANKINGU BANKU ŚWIATOWEGO DOING BUSINESS

We wczorajszym wydaniu Pulsu Biznesu (28.10.2015 r.) ukazał się artykuł pt. „Biznesowi znów lepiej nad Wisłą”, podsumowujący historyczny awans polskiej gospodarki na 25. miejsce w prestiżowym rankingu Banku Światowego Doing Business. Wyniki rankingu skomentował Partner kancelarii Jarosław Bełdowski, który po raz kolejny był jednym z ekspertów (przedstawiciel sektora prywatnego) biorących udział w procesie przygotowywania rankingu przez Bank Światowy. 

Więcej 

7 czerwca 2013

Mec. Sójka najlepszy w Wielkopolsce wg Forbesa

Uprzejmie informujemy, iż dr hab. Tomasz Sójka został zwycięzcą konkursu Profesjonaliści Forbesa 2013 w kategorii adwokaci w Wielkopolsce, który to konkurs ma na celu wyłonić najlepszych specjalistów  zawodów 

Więcej 

10 maja 2013

KANCELARIA 7 W POLSCE

W najnowszym Rankingu Kancelarii Prawniczych Dziennika Gazety Prawnej zajęliśmy 7 miejsce w kategorii „Kancelarie zatrudniające od 21 do 50

Więcej 

24 kwietnia 2013

LEGAL 500 PO RAZ KOLEJNY REKOMENDUJE KANCELARIĘ

 Uprzejmie informujemy, że dzięki opiniom Klientów, Kancelaria SÓJKA & MACIAK - ADWOKACI SP.K., jako jedyna z poznańskichkancelarii prawnych*,została rekomendowana w najnowszej edycji prestiżowego rankingu The Legal 500 w 

Więcej 

18 kwietnia 2013

KANCELARIA PONOWNIE W CZOŁÓWCE RANKINGU

W najnowszym Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej po raz kolejny zostaliśmy uznani za jednego z liderów w Wielkopolsce.  Ponadto w ogólnym zestawieniu przygotowanym w oparciu o  liczbę adwokatów i 

Więcej 

20 marca 2013

HABILITACJA MEC. TOMASZA SÓJKI

Dnia 19 marca 2013r. uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, mec. Tomasz Sójka uzyskał stopień naukowy Doktora Habilitowanego Nauk Prawnych.

Więcej 

1 lutego 2013

Obsługa wiodącego producenta leków OTC

Departament Prawa Farmaceutycznego, kierowany przez mec. Przemysława Maciaka,  zyskał nowego stałego klienta – dominującego na polskim rynku producenta i dystrybutora leków OTC. Kancelaria wspiera dział prawników 

Więcej 

10 grudnia 2012

KANCELARIA NAJCENNIEJSZĄ MARKĄ PRAWNICZĄ WIELKOPOLSKI

Wielkopolski Klub Kapitału wraz z Instytutem Badań Społecznych, Grupami DGA i Fresh stworzyły po raz pierwszy Ranking Wartości Marek Wielkopolskich. Jest to pierwszy wiarygodny ranking, promujący marki z naszego regionu. W związku z 

Więcej 

12 listopada 2012

WYSTĄPIENIE PRZEMYSŁAWA MACIAKA W WTK POZNAŃ

W dniu 7 listopada 2012r. Mecenas Przemysław Maciak wystąpił przed kamerami poznańskiej telewizji WTK. W programie Gość Wieczoru WTK zabrał głos w sprawie rozpoczętej przez Pocztę Polską masowej akcji ściągania zaległości 

Więcej 

28 września 2012

Udany finał negocjacji z udzialem kanclearii

Przy współpracy z kancelarią Sójka & Maciak Adwokaci sp.k., lider sektora elektorenergetycznego w Polsce podpisał, po trwającym półtora roku procesie przygotowawczym, kontrakt na kompleksowe wdrożenie oraz 

Więcej 

24 września 2012

Kancelaria na Światowych Dniach Innowacji

Już 24 września 2012r. startuje szósta edycja Światowych Dni Innowacji, organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Miło nam zakomunikować, że jednym z prelegentów zaproszonych na niniejsze 

Więcej 

21 września 2012

Kancelaria na Targach China Expo Poland 2012

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 20-22 września 2012r. Kancelaria Sójka & Maciak wzięła udział w największej w Polsce imprezie targowej, w całości poświęconej współpracy biznesowej z Chinami – China Expo 

Więcej 

20 września 2012

Nominacja Mec. Maciaka do składu Wielkopolskiej Rady Trzydziestu

Mecenas Przemysław Maciak otrzymał nominację do składu Wielkopolskiej Rady Trzydziestu na lata 2012-2013. WR 30 jest organem opiniotwórczym przy Marszałku Województwa Wilekopolskiego, skupiający trzydziestu najbardziej 

Więcej 

13 września 2012

Wystąpienie Przemysława Maciaka w WTK Poznań

W dniu 11 września 2012r. Mecenas Przemysław Maciak wystąpił przed kamerami poznańskiej telewizji WTK. W głównym wydaniu Pulsu Dnia Mecenas zabrał głos w sprawie podjęcia przez zarząd spółki Hydrobudowa Polska S.A. decyzji o 

Więcej 

7 września 2012

SZKOLENIE DLA PRAWNIKÓW KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO

Dnia 4 września 2012 r. adwokat dr Tomasz Sójka poprowadził szkolenie dla prawników Komisji Nadzoru Finansowego. Szkolenie dotyczyło typów umów cywilnych oraz handlowych, których przedmiotem są papiery 

Więcej 

5 września 2012

Kancelaria zakończyła spór przed Międzynarodowym Trybunałem Arbitrażowym

Zespół kierowany przez dra Aleksandra Raczyńskiego zakończył z sukcesem postępowanie arbitrażowe przed Międzynarodowym Trybunałem Arbitrażowym przy Międzynarodowej Izbie Handlu (International Chamber of Commerce) z siedzibą w 

Więcej 

5 września 2012

Obsługa wiodących firm z branży ubezpieczeniowej

Kancelaria podpisała umowę zlecenie obsługi prawnej z dwoma największymi firmami ubezpieczeniowymi w

Więcej 

5 września 2012

NAJNOWSZA PUBLIKACJA DRA TOMASZA SÓJKI

W sierpniu 2012 r. nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska sp. z o.o. ukazała się najnowsza publikacja  dra Tomasza Sójki „Umowa objęcia akcji”

Więcej 

5 września 2012

SZKOLENIE DLA WIODĄCEGO PRZEDSTAWICIELA SEKTORA ELEKTROENERGETYCZNEGO W POLSCE

Dr Tomasz Sójka, Partner Zarządzający Kancelarii Sójka & Maciak Adwokaci sp.k., przeprowadził cykl szkoleń dla lidera sektora elektroenergetycznego w Polsce. Tematyka szkolenia dotyczyła obrotu informacją poufną w 

Więcej 

28 sierpnia 2012

WYPOWIEDŹ ALEKSANDRA RACZYŃSKIEGO W WTK POZNAŃ

Dnia 27 sierpnia 2012r. Dr Aleksander Raczyński wystąpił przed kamerami poznańskiej telewizji WTK. W głównym wydaniu Pulsu Dnia Mecenas wypowiedział się na temat warunków, jakie należy spełnić, aby wpisać potencjalnego 

Więcej 

28 sierpnia 2012

WYPOWIEDŹ PRZEMYSŁAWA MACIAKA W WTK POZNAŃ

Dnia 9 sierpnia 2012r. Mec. Przemysław Maciak wystąpił przed kamerami poznańskiej telewizji WTK. W głównym wydaniu Pulsu Dnia Mecenas zabrał głos w sprawie kontrowersji, jakie towarzyszą zleceniu przez Poznańskie Ośrodki Sportu i 

Więcej 

27 sierpnia 2012

KANCELARIA WYŁĄCZNYM DORADCĄ WIODĄCEGO POLSKIEGO DYSTRYBUTORA PRASY

Kancelaria Sójka & Maciak jako jedyna zewnętrzna Kancelaria doradzała największemu polskiemu dystrybutorowi prasy przy operacji zmiany wiodącego banku finansującego. Usługi Kancelarii obejmowały zarówno audyt umów 

Więcej 

12 lipca 2012

Program Partner ŁSSE S.A.

Kancelaria Sójka & Maciak Adwokaci Sp. k. dołączyła do Programu Partner Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który ma za zadanie zrzeszać firmy rekomendowane przez ŁSSE S.A. oraz promować je wśród 

Więcej 

8 maja 2012

Pan Xiang Kui Piao dołączył do Zespołu Kancelarii

Z przyjemnością informujemy, że do naszego Zespołu dołączył Pan Xiang Kui Piao, który jako Business Development Director w Kancelarii Sójka & Maciak Adwokaci sp. k. odpowiedzialny jest za rozwój 

Więcej 

20 kwietnia 2012

KANCELARIA PONOWNIE WYGRYWA W RANKINGACH

Kancelaria znalazła się w gronie 35 największych kancelarii w Polsce, w najbardziej rekomendowanych w  rankingu kancelarii Rzeczypospolitej. Osiągnęła awans o 10 pozycji w stosunku do roku 2011. Jako jedyna Wielkopolska kancelaria 

Więcej 

14 lutego 2012

Udział mec. Maciaka w misji gospodarczej do Chin i Korei Południowej.

 W dniach 8-12 lutego 2012 r. Mec. Maciak, jako przedstawiciel FEROCO S.A., w ramach misji gospodarczej do Chin i Korei zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski (projekt „Kompleksowa promocja gospodarki i inwestycji w 

Więcej 

14 lutego 2012

Mec. Maciak weźmie udział w misji gospodarczej do Chin i Korei Południowej

Mec. Przemysław w dniach 5-11 lutego 2012 r. weźmie udział w misji gospodarczej do Chin i Korei Południowej zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski w ramach projektu „Kompleksowa promocja gospodarki i inwestycji w Wielkopolsce” 

Więcej 

9 lutego 2012

Konferencja "Techshow" pod patronatem Kancelarii

W dniu 12 maja 2009 r. w poznańskim hotelu Sheraton odbyła się druga już Konferencja "Techshow", tym razem poświęcona w przeważającej części technologiom mobilnym, a w szczególności mobilnym platformom multimedialnym. Konferencja 

Więcej 

9 lutego 2012

Konferencja „Opcje walutowe: od problemu do rozwiązania”

Przemysław Maciak oraz Aleksander Raczyński byli prelegentami na organizowanej przez PULS BIZNESU konferencji dotyczącej problemu, z którym boryka się rosnąca rzesza przedsiębiorców. Konferencja odbyła się w dniu 3 marca 2009 

Więcej 

9 lutego 2012

Kancelaria patronem prawnym Konferencji TECH SHOW

13 stycznia 2009: prawnik Kancelarii Bartosz Jóźwiak wziął udział w charakterze komentatora w konferencji TECHSHOW, której Kancelaria jest patronem prawnym, poświęconej nowoczesnym technologiom. Tematyka konferencji dotyczyła 

Więcej 

11 stycznia 2012

Kancelaria wzięła udział w misji gospodarczej

Kancelaria Sójka & Maciak Adwokaci sp.k. wzięła udział w misji gospodarczej w ramach targów Salone Internazionale Del Mobile w Mediolanie, które odbyły się w dniach 12-16.04.2011r.w Mediolanie. Misja gospodarcza 

Więcej 

23 grudnia 2011

Kolejne pozwy o odszkodowanie dla przyjmujących lek VIOXX już w sądzie

19 milionów złotych odszkodowania...Preparat Vioxx miał łagodzić ból stawów, a mógł

Więcej 

23 grudnia 2011

Kancelaria pracuje dla jednej z największych w Polsce firm z branży budowlanej

Kancelaria Sójka & Maciak Adwokaci sp. k. pracuje dla jednej z największych w Polsce firm z branży budowlanej.  Mec. Krzysztof Urbańczak, kierujący pracami departamentu prawa karnego w kancelarii, zaangażował się w obronę 

Więcej 

16 grudnia 2011

Doradztwo dla lidera branży wyrobów gumowych

Kancelaria doradza przedsiębiorcy, który jest liderem w branży wyrobów gumowych. Współpraca obejmuje profesjonalne wsparcie w zakresie negocjacji kontraktu z koncernem międzynarodowym. Kancelaria prowadzi kompleksowy audyt 

Więcej 

16 grudnia 2011

Kancelaria reprezentuje Tomasza Lisa w procesie p-ko TVN S.A

Tomasza Lisa zwolniono z pracy w TVN w lutym 2004 r. Według zarządu TVN, swymi działaniami w innych mediach doprowadził on do kryzysu zaufania w relacjach z kierownictwem stacji.Tomasz Lis złożył pozew w sądzie pracy przeciw TVN, domagając 

Więcej 

15 grudnia 2011

Antitrust compliance

Kancelaria przygotowuje politykę Antitrust Compliance oraz prowadzi szkolenia dla jednego z wiodących podmiotów w branży petrochemicznej.  Projektem kieruje partner kancelarii dr

Więcej 

16 listopada 2011

Warsztaty "Ochrona własności intelektualnej w przemyśle farmaceutycznym" - Warszawa,17-18 września 2009 r.

W dniach 17-18 września 2009 r. w Warszawie odbyły się warsztaty "Ochrona Własności Intelektualnej w Przemyśle Farmaceutycznym (patent, wyłączność danych, dopuszczanie do obrotu produktów leczniczych)", organizowane przez 

Więcej 

16 listopada 2011

Warsztaty "Umowy w obrocie gospodarczym"

W dniach 5-6 sierpnia 2009 r. w Warszawie dr Aleksander Raczyński oraz mec. Konrad Kaszubiak z naszej Kancelarii poprowadzili organizowane przez Centrum Promocji Informatyki warsztaty "Umowy w obrocie gospodarczym".  W trakcie 

Więcej 

16 listopada 2011

Wprowadzenie usług w zakresie prawa lotniczego

Kancelaria "Sójka & Maciak - Adwokaci" wraz z ekspertami lotnictwa wprowadza w ramach specjalizacji prawa lotniczego kompleksowe usługi w zakresie doradztwa przy zakładaniu lotnisk i i zarządzaniu nimi.  Szczegóły

Więcej 

16 listopada 2011

Seminarium "Kierunki reformy prawa ubezpieczeń w zakresie ubezpieczeń obowiązkowych"

W dniu 21 października 2009r. na Wydziale Prawa UAM odbędzie się seminarium "Kierunki reformy prawa ubezpieczeń w zakresie ubezpieczeń obowiązkowych". Udział w nim wezmą również prawnicy z Kancelarii Sójka & Maciak 

Więcej 

16 listopada 2011

Aleksander Raczyński

Wydawnictwo C.H. Beck; Warszawa 2010

Więcej 

16 listopada 2011

ALLIURIS Spring Meeting 2010

W dniach 13 - 16 maja 2010 r. w Poznaniu odbyło się coroczne zebranie aliansu ALLIURIS - Alliance of International Business Lawyers. Kancelaria "Sójka & Maciak - Adwokaci" była organizatorem tego spotkania. W czasie ALLIURIS Spring 

Więcej 

16 listopada 2011

Mec. Przemysław Maciak prowadzi szkolenie Pozwy Zbiorowe

Prezentację ze szkolenia dla Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu można obejrzeć tutaj: "Pozwy zbiorowe" - Szkolenie dla adwokatów z Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu (część 1) from Sojka & Maciak Adwokaci on

Więcej 

16 listopada 2011

Konferencja Europeizacja Prawa Spółek Poznań, 14 IV 2011

//konferencjaeps.blogspot.com/

Więcej 

16 listopada 2011

Dr Marcin Orlicki dołączył do Departamentu Prawa Ubezpieczeń

Do Departamentu Prawa Ubezpieczeń naszej kancelarii kierowanego przez dr Aleksandra Raczyńskiego, dołączył od dnia 1 X 2011 roku dr Marcin Orlicki, uznawany za jednego z najlepszych w Polsce specjalistów od prawa ubezpieczeń. Tym 

Więcej 

16 listopada 2011

Kongres Ubezpieczeniowy Warszawa, 25 X 2011

Departament Ubezpieczeń organizuje, wspólnie z redakcją Rzeczpospolitej, Kongres Ubezpieczeniowy, który odbędzie się w Warszawie w dniu 25 X 2011 roku. Podczas kongresu wystąpią w prelekacjami mec. Marcin Orlicki, mec. 

Więcej 

16 listopada 2011

Nowy klient w Departamencie Energetycznym

Do grona klientów kancelarii dołączył jeden z największych producentów i dystrybutorów energii w Polsce. Współpraca obejmuje m.in. obsługę procesową kilku tysięcy spraw Klienta. Departament Energetyczny 

Więcej 

16 listopada 2011

Nowy projekt energetyczny

Nowy projekt energetyczny dotyczy kompleksowego opracowania problematyki prawnej w zakresie systemów fotowoltaicznych. Szefem projektu jest kierujący Departamentem Energetycznym dr Paweł

Więcej 

16 listopada 2011

Obsługa koncernu branży FMCG

Departament Prawa Korporacyjnego i Fuzji i Przejęć kierowany przez dr Tomasza Sójkę doradza jednemu z wiodących krajowych dystrybutorów FMCG w zakresie sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa, a także 

Więcej 

31 października 2011

"Sójka & Maciak - Adwokaci" wygrywa przed Sądem Najwyższym precedensowy spór z zakresu prawa farmaceutycznego

Dnia 2 października 2007 r. Sąd Najwyższy wydał precedensowy wyrok w sprawie stosowania nieuczciwej konkurencji przez sieć aptek Magiczna - spółka komandytowa. Apteki należące do pozwanej Spółki rozpowszechniały broszury, w 

Więcej 

14 października 2011

Kancelaria w sporze przeciwko PRS

Kancelaria Sójka & Maciak reprezentuje interesy Zbigniewa i Marcina Grześkowiaków w sporze przeciwko PRS Grzegorz Sznura w związku z prowadzeniem nieuczciwej reklamy polegającej na stosowaniu niezgodnych z prawdą haseł 

Więcej 

30 września 2011

"Sójka & Maciak - Adwokaci" na martindale.com - znana witryna prawnicza (Lexis Nexis) zaprosiła Kancelarię SM do opublikowania swoich danych

Od dziś informacje dotyczące "Sójka & Maciak - Adwokaci" możecie Państwo znaleźć również za pośrednictwem renomowanej firmy martindale.com (Lexis

Więcej 

29 września 2011

W dniu 27 września 2008 r. Kancelaria "Sójka & Maciak - Adwokaci" została członkiem ALLIURIS Group

W dniu 27 wrzesnia 2007 roku w Lucernie w Szwajcarii - Kancelaria Sójka & Maciak - Adwokaci została zaproszona jako jedyna polska firma prawnicza do prestiżowego grona ALLIURIS Group - międzynarodowego aliansu firm prawniczych 

Więcej 

29 września 2011

Prof. UAM dr hab. Tomasz Sójka - partner Kancelarii w Radzie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

Mamy przyjemnosć poinformować, iż partner Kancelarii "Sójka & Maciak - Adwokaci" - dr Tomasz Sójka w dniu 20 marca 2006 r. został wybrany do Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (więcej na pierwszej 

Więcej 

29 września 2011

Kancelaria obsługuje lidera z branży sprzedaży komputerów

W listopadzie 2004 roku, Kancelaria rozpoczęła kompleksową obsługę jednego z krajowych liderów sprzedaży notebooków firmy MTS Notebook Sp z.o.o.

Więcej 

29 września 2011

Kancelaria zajęła 6 miejsce!

Kancelaria zajęła 6 miejsce w najnowszym ogólnopolskim rankingu dużych kancelarii sporządzonym przez GAZETĘ PRAWNĄ wśród kancelarii adwokackich w Wielkopolsce. GP sklasyfikowała Kancelarię na 75 miejscu wśród 

Więcej 

17 września 2011

Kancelaria rekomendowana przez Legal 500

Legal 500; 28.04.2011;

Więcej 

17 września 2011

Pierwsza Kancelaria w Wielkopolsce

Rzeczpospolita; 15.04.2010;

Więcej 

6 maja 2010

Kancelaria w LEGAL 500

Uprzejmie informujemy, że dzięki opiniom Klientów, Kancelaria „Sójka & Maciak - Adwokaci", jako jedyna z kancelarii prawnych mających swoją siedzibę w Wielkopolsce, została rekomendowana w najnowszej edycji 

Więcej 

10 września 2009

Wystąpienie Marcina Rodka na Konferencji "Zarządzanie procesami i obszarami portu lotniczego"- 3 września 2009r.

Konferencja „Zarządzanie procesami i obszarami portu lotniczego" odbyła się w Warszawie w Hotelu Marriott 3 września 2009r. Wystąpienie Marcina Rodka dotyczyło zmiany w prawie niezbędnej do sprawnego przeprowadzenia Euro 2012 w 

Więcej 

17 sierpnia 2009

Dr Anna Konert wzmacnia Departament Prawa Lotniczego

Z przyjemnością zawiadamiamy, iż w sierpniu 2009 r. do departamentu prawa lotniczego Kancelarii "Sójka & Maciak Adwokaci" dołączyła w charakterze współpracownika Of Counsel pani doktor Anna Konert - specjalistka z zakresu 

Więcej 

11 sierpnia 2009

Transgraniczny projekt M&A z udziałem Kancelarii

Kancelaria "Sójka & Maciak - Adwokaci" uczestniczyła w transgranicznym projekcie dotyczącym M&A obejmującym podmioty z kilku europejskich krajów. Zakres zlecenia Kancelarii w ramach tego projektu obejmował w 

Więcej 

3 sierpnia 2009

"Sójka & Maciak - Adwokaci" na NEWCONNECT CONVENTION 2009

W dniu 31 lipca 2009 r. w Poznaniu w Starym Browarze odbyła się coroczna konwencja organizowana przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie "NewConnect Convention". Kancelaria, jako autoryzowany doradca na rynku NewConnect, brała 

Więcej 

12 grudnia 2008

Kancelaria prowadzi doradztwo w zakresie restrukturyzacji zobowiązań z opcji walutowych oraz transakcji CIRS (Currency Interest Rate Swap)

  Kancelaria prowadzi kompleksowe doradztwo prawne w zakresie restrukturyzacji zobowiązań powstałych na skutek operacji przedsiębiorstw na opcjach walutowych. W kontekście aktualnego osłabiania się złotego wielu przedsiębiorcom 

Więcej 

1 grudnia 2008

Kancelaria otworzyła nowe biuro w Warszawie usytuowane przy ul. Emilii Plater 25/11

Nowe biuro Kancelarii w Warszawie, mieści się w stylowej kamienicy nieopodal hotelu

Więcej 

28 października 2008

Kolejni Klienci Kancelarii wkrótce na rynku kapitałowym

Kancelaria rozwija i poszerza departament ds. rynków kapitałowych. W ostatnim czasie coraz więcej Klientów Kancelarii planuje swój debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych lub rynku NewConnect. Zgłaszają się 

Więcej 

5 września 2008

Najnowsza publikacja tzw. dużego komentarza C.H. BECK do Kodeksu spółek handlowych współautorstwa dr Tomasza Sójki

Z przyjemnością informujemy, że na rynku wydawniczym ukazała się najnowsza publikacja komentarza do artykułów 301-458 Kodeksu spółek handlowych, którego współautorem jest wspólnik Kancelarii, dr Tomasz 

Więcej 

5 sierpnia 2008

Szkolenie dla kadry zarządzającej Giełdy Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie

Odpowiedzialność cywilna za naruszenie obowiązków informacyjnych spółek publicznychRaporty bieżące W dniu 1 sierpnia 2008r w Warszawie odbyło się szkolenie dla kadry zarządzającej Giełdy Papierów Wartościowych S.A., 

Więcej 

4 czerwca 2008

Wystąpienie mec. Przemysława Maciaka podczas XI Kongresu Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych

W dniach 29 maja - 1 czerwca 2008 r. w Mikołajkach odbył się XI Kongres Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych. Patronat honorowy nad spotkaniem objął przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego - pan Stanisław 

Więcej 

4 czerwca 2008

"Obowiązki informacyjne spółek publicznych i odpowiedzialność cywilna za ich naruszenie" - najnowsza publikacja dr T. Sójki

Monografia doktora Tomasza Sójki - "Obowiązki informacyjne spółek publicznych i odpowiedzialność cywilna za ich naruszenie" ukazała się w maju, nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska sp. z o.o. Obowiązki informacyjne 

Więcej 

21 maja 2008

Partnerzy kancelarii "Sójka & Maciak - Adwokaci" obserwatorami podczas wiedeńskiego spotkania ALLIURIS

16 maja 2008 r. partnerzy kancelarii: dr Tomasz Sójka i mecenas Przemysław Maciak uczestniczyli w spotkaniu Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawników Biznesowych - ALLIURIS, które odbyło się w Wiedniu. Wśród 

Więcej 

21 kwietnia 2008

"Sójka & Maciak - Adwokaci" we współpracy z MobiTrust wprowadzają mobilny e-podpis

"Sójka & Maciak - Adwokaci" wraz z MobiTrust pracują nad dostarczeniem technologii dającej możliwość wdrożenia usługi mobilnego e-podpisu przez operatorów telefonii komórkowej. Kancelaria odpowiada za aspekty prawne 

Więcej 

16 kwietnia 2008

"Sójka & Maciak - Adwokaci" sponsorem nagrody głównej w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym

12 kwietnia 2008 w Poznaniu odbył się finał XII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, organizowanego co roku przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa (ELSA). W finale zmierzyło się 16 studentów z 14 

Więcej 

10 marca 2008

Feroco S.A. - nowym klientem "Sójka & Maciak - Adwokaci"

Od stycznia 2008 roku kancelaria rozpoczęła kompleksową obsługę prawną spółki Feroco S.A. w Poznaniu (dawniej Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych S.A. w

Więcej 

10 marca 2008

Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska stałym klientem "Sójka & Maciak - Adwokaci"

W styczniu 2008 roku Kancelaria podpisała umowę świadczenia stałej obsługi prawnej z Wielkopolską Okręgową Izbą

Więcej