WSPIERAMY GRUPĘ ENERGA W PROJEKCIE TRANSFORMACJI ENERGETYCZNEJ

7 lipca 2020 r. Grupa Energa S.A. uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce. Zespół prawników SMM Legal pod kierunkiem dra Pawła Łąckiego pomagał klientowi w tym projekcie inwestycyjnym. To kolejny projekt realizowany przez SMM Legal w branży energetycznej.

- Rolą mojego zespołu było zapewnienie klientowi bezpieczeństwa prawnego na etapie sprzedaży projektu wewnątrz Grupy Energa – wyjaśnia mecenas Paweł Łącki. - To skomplikowany proces, który wymagał od nas wysokospecjalistycznej wiedzy i orientacji w zagadnieniach branżowych – dodaje.   

Farma Wiatrowa Przykona jest największym i najnowszym projektem inwestycyjnym OZE w Grupie Energa, która systematycznie zwiększa udział odnawialnych źródeł w swoich zasobach. To również pierwszy z elementów planowanego Centrum OZE, którego moc ma sięgnąć 150 MW.

- Transformacja energetyczna zmierzająca do wzrostu znaczenia odnawialnych źródeł energii należy do strategicznych planów naszego klienta – mówi mecenas Przemysław Maciak, Partner Zarządzający SMM Legal. – Doświadczenie i znajomość tej branży przez naszych prawników sprawia, że jesteśmy partnerem, który pomaga w realizacji tego kluczowego celu – kończy.

Grupa Energa pozostaje pod kontrolą kapitałową PKN Orlen S.A. O naszej roli w procesie tego przejęcia pisaliśmy tutaj.

Wróć