SMM LEGAL ZNACZĄCO WZMACNIA DEPERTAMENT PRAWA ENERGETYCZNEGO

Do SMM Legal dołączyli eksperci prawa energetycznego Michał Tarka oraz Marcin Trupkiewicz wraz z zespołem TTW Legal. Odpowiadając na rosnące potrzeby transformacji polskiego sektora energetycznego, łączymy doświadczenie dwóch kancelarii o wysokiej specjalizacji w tym obszarze. Obaj mecenasi zostali jednocześnie Partnerami SMM Legal.

Nowi Partnerzy SMM Legal to wysoko wyspecjalizowani prawnicy z branży energetycznej i gazowej, kładący w swej praktyce nacisk na odnawialne źródła energii. W obszarach ich specjalizacji znajdują się: fotowoltaika prosumencka i zawodowa, biogaz i biometan, czyste ciepłownictwo oraz energetyka wiatrowa na lądzie i morzu.

- Branża energetyczna stanowi jeden z podstawowych obszarów dotychczasowej specjalizacji SMM Legal – mówi nasz Partner Zarządzający, adwokat Przemysław Maciak.

Kancelaria SMM Legal obsługuje największych rynkowych graczy oraz największe rynkowe transakcje w sektorze energetycznym m.in. fuzję PKN ORLEN S.A. z Grupą LOTOS S.A. czy ogłoszenie wezwania przez PKN ORLEN S.A. na akcje GK Energa S.A.

- Znamy mechanizmy rządzące energetyką. Cały czas jednak staramy się podnosić poziom usług i szukać jak najlepszych rozwiązań dla naszych klientów, dlatego zdecydowaliśmy się wzmocnić o dodatkowych ekspertów – dodaje mec. Maciak. 

- Szeroko rozumiana branża OZE jest przyszłością polskiej energetyki. W połączeniu z SMM Legal widzimy wspólną szansę na zbudowanie zespołu prawa energetycznego, który będzie jednym z liderów rynku - wyjaśnia mecenas Michał Tarka, nowy Parter SMM Legal.

Siłą zespołu TTW Legal jest wieloletnie doświadczenie i wysoka specjalizacja.

- Nasi prawnicy do SMM Legal wniosą znajomość najnowszych trendów i nowoczesnych modeli inwestycji w zakresie dynamicznie rozwijającej się branży OZE. Wzmocnią też kompetencje w zakresie klasycznej regulacji sektora energetycznego – kończy mec. Tarka.

Praktyka prawa energetycznego od połączenia jest kierowana wspólnie przez Michała Tarkę oraz dra Pawła Łąckiego. Kompetencje połączonych zespołów eksperckich pod jedną marką SMM Legal to unikalna i kompleksowa odpowiedź na potrzeby dzisiejszego rynku. Wsparcie dla szerokiego grona jego uczestników, na każdym etapie inwestycji, także w oparciu o przepisy prawa europejskiego i wynikające z nich trendy biznesowe.

Wróć