Aktualności

14 grudnia 2015

DR HAB. RAFAŁ SIKORSKI NA KONFERENCJI NAUKOWEJ W DELHI, INDIE

W dniach 15-17 grudnia 2015 roku partner kancelarii dr hab. Rafał Sikorski weźmie udział w konferencji naukowej The Fourth Global Congress on IP and the Public Interest, która odbędzie się w Delhi, Indie.

Więcej 

10 listopada 2015

MECENAS PRZEMYSŁAW MACIAK NA ŻYWO W DEBACIE DNIA PIERWSZEGO PROGRAMU POLSKIEGO RADIA

09.XI.2015 r. na ogólnopolskiej antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia, w ramach audycji "Debata dnia Jedynki" miała miejsce dyskusja poświęcona Ustawie o leczeniu niepłodności, regulującej przeprowadzanie procedury in vitro, która weszła w życie od 01.XI.br.

Więcej 

9 listopada 2015

EKSPERCKI KOMENTARZ P. MACIAKA W TVN 24

04 listopada na kanale informacyjnym TVN24(jednocześnie na jego portalu internetowym) pojawił się materiał reporterski w bulwersującej nie tylko poznańską opinię publiczną sprawie matki, która regularnie publicznie upijała się podczas ciąży, a w konsekwencji urodziła pijane dziecko. Materiał został opatrzony eksperckim komentarzem Partnera Kancelarii - Przemysława Maciaka dotyczącym bezkarności podobnych zachowań.

Więcej 

26 października 2015

WYKŁAD PROF. MATACZYŃSKIEGO NA ZJEŹDZIE KATEDR PRAWA PRYWATNEGO MIĘDZYNARODOWEGO W KATOWICACH

Prof. Maciej Mataczyński wygłosił podczas odbywającego się w dn. 23-24 października 2014 r., w Katowicach, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego zjazdu Katedr Prawa Prywatnego Międzynarodowego referat pt. Przepisy wymuszające swoje zastosowanie w prawie prywatnym międzynarodowym.

 

 

Więcej 

19 października 2015

NOWY EKSPERT W KANCELARII SÓJKA MACIAK MATACZYŃSKI

Od października do grona prawników Kancelarii dołączyła r.pr. Alicja Ostanek, zajmująca się głównie doradztwem prawnym dla podmiotów sektora transportu kolejowego obejmującym w szczególności kwestie dotyczące regulacji rynku transportu kolejowego oraz realizacji obowiązków nałożonych przepisami prawa kolejowego.

Więcej 

8 października 2015

JAROSŁAW BEŁDOWSKI NA EUROPEJSKIM KONGRESIE LOGISTYCZNYM ONECARGO W KATOWICACH

W dniach 05-06.X.2015 r. w Katowicach odbył się Pierwszy Europejski Kongres Logistyczny ONECARGO. To największe międzynarodowe spotkanie branży logistycznej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Więcej 

28 września 2015

PARTNERZY KANCELARII NA X JUBILEUSZOWYM ZJEŹDZIE KATEDR PRAWA HANDLOWEGO W RZESZOWIE

W dniach 24-25 września 2015 r. w Rzeszowie odbył się X Jubileuszowy Zjazd Katedr Prawa Handlowego pt. Tendencje reformatorskie w prawie handlowym. W zjeździe uczestniczyli partnerzy kancelarii.

Więcej 

21 września 2015

Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Ekonomicznej Analizy Prawa w Wiedniu.

W dniach 17-19 września w Wiedniu odbyła się 32 doroczna konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Ekonomicznej Analizy Prawa. Brał w niej udział Partner Kancelarii , Jarosław Bełdowski, który przewodniczył sesji oraz przedstawił dwie prezentacje: z zakresu Economic Enforcement of International Law oraz Fiscal and institutional determinants of long-term government bond yield spreads in the EU countries.

Więcej 

15 września 2015

WYKŁAD PROF. MACIEJA MATACZYŃSKIEGO NA KONFERENCJI W WIEDNIU

W dniach 10-11 września 2015 r. w Wiedniu, na Wirtschaft Universität odbyła się konferencja zorganizowana przez wiedeński Wirtschaft Universität i European Company and Financial Law Review. Podczas konferencji prof. Maciej Mataczyński wygłosił referat pt. General Meetings in European Model Company Act from the perspective of Polish law.

Więcej 

20 sierpnia 2015

NOWY EKSPERT W ZESPOLE PRAWA TELEKOMUNIKACYJNEGO

Z początkiem sierpnia 2015 r. zespół prawa telekomunikacyjnego Kancelarii zarządzany przez mec. Joannę Łabudzką został wzmocniony przez kolejnego eksperta w tej dziedzinie – radcę prawnego Ilonę Bartuzi – Bielak.

 

Więcej 

30 lipca 2015

SPECJALIŚCI KANCELARII SÓJKA MACIAK MATACZYŃSKI DORADCĄ W JEDNEJ Z NAJWAŻNIEJSZYCH TRANSAKCJI SEKTORA TELEKOMUNIKACYJNEGO W 2015 ROKU

Specjaliści z Kancelarii Sójka Maciak Mataczyński doradzali Netia S.A. podczas procesu nabycia od PKP S.A. udziałów w spółce TK Telekom sp. z o.o. oraz w procesie związanym z finansowaniem tej transakcji. Pracami zespołu M&A Kancelarii kierowali Partnerzy - profesorowie UAM Tomasz Sójka i Maciej Mataczyński. Zespół Banking & Finance zajmujący się finansowaniem nabycia udziałów pracował pod kierownictwem mec. Marii Bysiewicz i mec. Jakuba Krzemienia.

Więcej 

28 lipca 2015

PARTNER SMM DORADCĄ MINISTRA SKARBU PAŃSTWA W PROCESIE LEGISLACYJNYM USTAWY O KONTROLI NIEKTÓRYCH INWESTYCJI

Partner Kancelarii - prof. Maciej Mataczyński był doradcą Ministra Skarbu Państwa w procesie legislacyjnym ustawy o kontroli niektórych inwestycji, której celem jest ochrona strategicznych polskich spółek (z sektorów gazowego, elektroenergetycznego, chemicznego, petrochemicznego i zbrojeniowego) przed wrogim przejęciem.

Więcej 

10 lipca 2015

NOWY ARTYKUŁ DOT. NIEMIECKIEGO PRAWA ANTYMONOPOLOWEGO PRZYGOTOWANY W RAMACH GERMAN DESK KANCELARII

W Internetowym Kwartalniku Antymonopolowym i Regulacyjnym (IKAR) ukazał się nowy artykuł na temat podejścia niemieckiego Bundeskartellamt do tzw. koncentracji eksterytorialnych. Autorem artykułu jest Wojciech Łyszczarz - członek German Desk Kancelarii.

Więcej 

18 czerwca 2015

DR HAB. RAFAŁ SIKORSKI NA „PATENT PLEDGES SYMPOSIUM 2015” W WASZYNGTONIE

12 czerwca 2015 Partner Kancelarii - dr hab. Rafał Sikorski jako jedyny specjalista z Polski znalazł się w międzynarodowym gronie uczestników konferencji naukowej „Patent Pledges Symposium 2015”, która odbyła się w Waszyngtonie na American Univerisity, Washington School of Law.

Więcej 

8 czerwca 2015

WKRÓTCE WAŻNE MIĘDZYNARODOWE WYDARZENIA NAUKOWE Z UDZIAŁEM DRA HAB. RAFAŁA SIKORSKIEGO

W nadchodzących dniach będą miały miejsce dwa znaczące wydarzenia naukowe w dziedzinie prawa własności intelektualnej o wymiarze międzynarodowym z udziałem Partnera SMM Legal – dra hab. Rafała Sikorskiego.

Więcej 

4 maja 2015

NOWY PARTNER I SZEF DEPARTAMENTU PRAWA ADMINISTRACYJNEGO W KANCELARII

Od maja do grona partnerów Kancelarii Sójka Maciak Mataczyński dołączył dr Jędrzej Bujny.

Doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Radca prawny o wieloletnim doświadczeniu w obsłudze podmiotów z sektora administracji publicznej i w kierowaniu zespołem obsługującym podmioty funkcjonujące w branży wodociągowo-kanalizacyjnej, gospodarki odpadami oraz odnawialnych źródeł energii.

Więcej 

4 maja 2015

NOWY PARTNER W KANCELARII SÓJKA MACIAK MATACZYŃSKI

Od maja do grona partnerów Kancelarii Sójka Maciak Mataczyński dołączyła Maria Bysiewicz, ekspert w zakresie doradztwa w transakcjach M&A oraz w procesach inwestycyjnych.

Doradzała między innymi w transakcji nabycia większościowego pakietu akcji jednego z czołowych polskich towarzystw ubezpieczeniowych, przejęcia zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, zbycia grupy spółek z branży motoryzacyjnej, a także procesach inwestycyjnych jednej z największych światowych firm z branży spożywczej, jak również licznych transakcjach sprzedaży i przekształceń przedsiębiorstw.

Więcej 

27 kwietnia 2015

WYKŁAD PROF. MACIEJA MATACZYŃSKIEGO NA KONFERENCJI W SZWAJCARII

W dniach 22-24 kwietnia 2015 r., w Lugano (Szwajcaria) odbyła się konferencja pt. „The Nature and Governance of the corporation”,  organizowana przez World Interdisciplinary Network for Institutional Research (WINIR), na Università della Svizzera italiana. Na konferencji tej prof. Maciej Mataczyński wygłosił referat pt. ‘National Champions’ between Corporate and Political Governance’.

Więcej 

16 kwietnia 2015

Wystąpienie mec. Sikorskiego na I Polskim Kongresie Prawa Konkurencji w Warszawie

Dnia 15.04.2015r. dr hab. R. Sikorski na I Polskim Kongresie Prawa Konkurencji organizowanym przez Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych w Centrum Konferencyjnym UOKiK w Warszawie wygłosi referat pt. "Przedawnienie roszczeń odszkodowawczych w ramach prywatnoprawnego egzekwowania prawa konkurencji na tle nowej dyrektywy UE oraz regulacji państw członkowskich i prawa polskiego" w ramach panelu dot. Prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji .

Więcej 

13 kwietnia 2015

WYKŁAD DRA HAB. RAFAŁA SIKORSKIEGO NA UJ W KRAKOWIE

W piątkowe południe 10 kwietnia 2015 r. dr hab. R. Sikorski wystąpił z wykładem na temat "Sporów wokół dozwolonego użytku prywatnego" w ramach cotygodniowych, otwartych "piątkowych" zebrań naukowych organizowanych przez Katedrę Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej 

10 kwietnia 2015

LEGAL 500 ponownie rekomenduje Kancelarię

Kancelaria została ponownie wyróżniona w corocznym rankingu THE LEGAL 500 -  prestiżowym zestawieniu kancelarii prawniczych, gdzie wyróżnienia oparte są na rekomendacjach Klientów Kancelarii oraz innych firm prawniczych.

Więcej 

31 marca 2015

WYSTĄPIENIE DRA JACKA DYBIŃSKIEGO PODCZAS OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ W WARSZAWIE

Dnia 27 marca 2015 r. w Warszawie dr Jacek Dybiński wygłosił referat na temat reformy polskich zasad ładu korporacyjnego oraz uczestniczył w panelu dyskusyjnym podczas ogólnopolskiej konferencji naukowej "Prawo spółek i ład korporacyjny w perspektywie wyzwań współczesnego obrotu gospodarczego” na Uniwersytecie Warszawskim.

Więcej 

23 marca 2015

MECENAS PIOTR RUCHAŁA NA OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ "WSPÓŁCZESNE WYZWANIA PRAWA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ".

W dniach 20-21 III 2015 roku we Wrocławiu miała miejsce ogólnopolska konferencja naukowa "Współczesne wyzwania prawa własności intelektualnej" organizowana przez Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Więcej 

19 marca 2015

PARTNER KANCELARII JAROSŁAW BEŁDOWSKI W PROGRAMIE EKG RADIA TOK FM

Dnia 18 marca 2015r. Partner Kancelarii Jarosław Bełdowski gościł w wydaniu programu EKG radia TOK FM. W trakcie audycji dokonano analizy projektu ustawy o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw.

Więcej 

16 lutego 2015

Partner Kancelarii Jarosław Bełdowski na konferencji w Rotterdamie

Dnia 13 lutego Partner Kancelarii Jarosław Bełdowski wygłosił koreferat w ramach konferencji naukowej Midterm meeting programu European Master in Law and Economics w Rotterdamie.

Więcej 

20 stycznia 2015

Jarosław Bełdowski gościem "Raportu gospodarczego" w Radiu TOK FM.

W piątek 16.01.2015r. Partner Kancelarii Jarosław Bełdowski był gościem "Raportu gospodarczego" w Radiu TOK FM. Przedmiotem audycji była ocena krajobrazu gospodarczego po decyzji Szwajcarskiego Narodowego Banku o porzuceniu progu walutowego.

Więcej 

19 stycznia 2015

NOWI EKSPERCI W ZESPOLE PRAWA TELEKOMUNIKACYJNEGO

Od stycznia do grona prawników Kancelarii dołączyli nowi eksperci prawa telekomunikacyjnego:

 

Więcej 

12 stycznia 2015

NOWY PRAWNIK W KANCELARII

Miło nam poinformować, że od stycznia 2015 r. do grona prawników Kancelarii dołączyła r. pr. Magdalena Michalska, która doradza klientom w zakresie przeciwdziałania wprowadzania do obrotu towarów naruszających prawa ochronne na znaki towarowe. Reprezentuje klientów w sprawach cywilnych, celnych i karnych, których przedmiotem jest obrót towarami podrobionymi.

Więcej